V súčasnosti sa stretávame s trendom zdražovania tovarov a služieb na každom jednom rohu. Len včera sme vás informovali o tom, že Netflix masívne zvyšuje svoje ceny, pričom ich celkový nárast dosahuje až 55 % v prípade najdostupnejšieho predplatného (bez reklám). Dnes tu žiaľ máme ďalšie zdražovanie a taktiež sa týka populárnej streamovacej služby.

Konkrétne spoločnosť Spotify podľa portálu 9to5mac oznámila, že už budúci týždeň budú platiť milióny používateľov za jej službu viac, ako dnes. Zdražovanie sa zo začiatku bude týkať iba USA trhu, no podľa správy sa má rozširovať aj do ďalších krajín.

Nie je preto vylúčené, že čoskoro dorazí aj ku nám na Slovensko, alebo do susednej Českej republiky. No a o koľko Spotify zdražie?

Takáto by mohla byť nová cena za Spotify na Slovensku 

Spotify nový dizajn
Zdroj: Unsplash / Alexander Shatov

Dnes si môžete kúpiť základný balíček predplatného v USA za 9,99 $ / mesačne, pričom po novom to bude 10,99 $ / mesačne.

Predplatné sa teda zvýši o 1 $ / mesačne, respektíve 10 %, čo nie je žiadna tragédia. Na Slovensku môže byť táto zmena ešte zanedbateľnejšia.

Keď totiž nahliadneme do nášho cenníka, rýchlo zistíme, že základné predplatné služby Spotify Premium stojí 5,99 € / mesačne.

Pokiaľ ho teda navýšime o cca 10 %, dostaneme sa na sumu 7,14 €. Spotify ju ale určite bude chcieť zjednodušiť a tak ju stanoví buď na 6,99 / mesačne, alebo 7,19 € / mesačne. Nechajme sa prekvapiť. Zvyšovanie ceny však určite nebude dôvodom na to, aby ste opustili službu.

Aktualizované o oficiálne slovenské ceny 

Spotify slovenský cenník
Zdroj: Spotify (snímka obrazovky)

Informácie o zdražovaní služby na slovenskom trhu sa žiaľ napokon potvrdili. Platforma už používateľom začala rozposielať e-maily, v ktorých ich upozorňuje na zvyšovanie ceny. Našťastie nejde o nič dramatické.

Spotify si dnes na Slovensku viete predplatiť v troch balíkoch a cena sa bude meniť pri dvoch z nich. Ten základný Individual, ktorý stál dodnes spomínaných 5,99 € / mesačne zdražie na 6,49 € / mesačne, takže cena narastie len o 50 centov. To je ešte lepšie, ako sme predpokladali.

Druhým balíkom je Duo, v rámci ktorého môžete službu zdieľať s druhou osobou, napríklad svojim partnerom. V takomto prípade zaplatíte za mesiac predplatného 8,99 €, namiesto pôvodných 7,99 €. Zdražovanie teda dosiahlo jedno euro.

Na záver je tu ešte tretí plán Family, v rámci ktorého si môžete predplatiť účet pre celú svoju rodinu. Ten stojí 10,99 € / mesačne a pokiaľ ste ho využívali, určite viete, že sa mu, ako jedinému vôbec nezmenila cena.

Prečítajte si tiež  Výsledky volieb 2023: Kde ich môžem sledovať naživo?
Reklama
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here