Aplikácie Spotify pre inteligentné hodinky sme sa po prvýkrát dočkali v roku 2018. Softvér vám umožňuje ovládanie hudby či podcastov priamo na zápästí. Podmienkou je pripojený iPhone. Táto povinnosť sa čoskoro zmení.

Spotify na Apple Watch po novom bez iPhonu.

Apple Watch sú zariadenie, ktoré môžete používať aj bez smartfónu. Už niekoľko rokov dokážu fungovať úplne samostatne. Je to skvelé v situácii, keď si chcete zabehať alebo zacvičiť. Cez AirPods zapnete hudbu uloženú v knižnici a senzory zmerajú všetky dôležité metriky.

Toto sa dá uskutočniť napríklad za použitia Apple Music. Ak ste ale predplatiteľom Spotify, musíte mať po ruke iPhone. Súčasná aplikácia dokáže na Apple Watch v podstate len ovládanie prehrávania. To sa čoskoro zmení.

Ako uvádza nemecký portál iPhone-Ticker.de, stále väčšie množstvo používateľov vidí na svojich inteligentných hodinkách možnosť priameho prehrávania hudby z aplikácie. Nič podobné tu doposiaľ nebolo.

Pri novej funkcii sa nachádza znak „BETA„. Akýkoľvek song tu dokážete zdieľať cez Bluetooth do svojich slúchadiel alebo reproduktoru. Všetko funguje aj za pomoci LTE či Wi-Fi.

Momentálne nevieme, kedy sa vylepšenie dostane ku všetkým používateľom. Je to ale veľmi dobrá správa, ktorá nás potešila. Pokiaľ predplácate Spotify, jeho možnosti sa opäť rozširujú.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple predstaví nový iMac. Bude mať len 5 mm rámiky.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.