Spotify spúšťa pre svojich užívateľov ďalšiu zaujímavú funkciu. Možnosť Spotify Blend umožní vytváranie personalizovaných playlistov pre viacerých užívateľov. Playlisty budú synchronizované na základe algoritmu, ktorý prepojí obľúbené pesničky a interpretov medzi vami a vašimi priateľmi.

Spotify dorazilo s funkciou už v júni, no doteraz bola dostupná iba v rámci beta verzie. Od dnešného dňa si ju môžu užívatelia vychutnať ako v bezplatnom členstve, tak aj v platenom predplatnom Premium. Blend prináša taktiež možnosť porovnania a zhody, ktorá vám povie ako sa hudba nachádzajúca v zdieľanom playliste zhoduje s vašim štýlom. Pribudne aj možnosť zdieľania dát o playlistoch na sociálnych sieťach.

- Reklama -
Prémioví užívatelia sa predsa len dočkajú aj pridanej hodnoty. Ak vlastníte platené členstvo, v aplikácii budú dostupné údaje o tom, na základe akých informácií a zhôd boli skladby do playlistu pridané. Funkcia je postavená na podobnom koncepte, ktorý sleduje hudobné preferencie a obľúbené albumy či interpretov všetkých užívateľov, ktorí sú súčasťou rodinného zdieľania.
Spotify

Pre vytvorenie Blend playlistu kliknite na „Create/vytvoriť Blend“ vo vašom osobnom feede. Následne budete vyzvaní k pripojeniu druhého profilu, s ktorým chcete daný playlist zdieľať. Spotify následne vygeneruje zoznam skladieb, logo playlistu a všetky ostatné informácie o skladbách a interpretoch.

Ako ste na tom s počúvaním hudby vy? Používate Spotify, Apple Music alebo inú streamovaciu službu? Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSpotify
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.