Tí, ktorý mali tú česť pracovať so samotným Stevom Jobsom, si pamätajú rôzne príbehy, ktoré s týmto chlapíkom zažili. Steve bol totiž inovátor v každom smere a na to, aby mohol inovovať, potreboval ten najlepší tím, ktorý vedel zabezpečiť aj jeho najnáročnejšie požiadavky. Steve Jobs utopil prototyp prvého iPodu v akváriu. Prečo?

Pozrite sa, ako to v skutočnosti bolo s prototypom prvého iPodu, ktorý ešte predtým, ako šiel do výroby, skončil v akváriu, ktoré mal Jobs v kancelárií!

- Reklama -

Steve Jobs utopil prototyp prvého iPodu v akváriu. Prečo? Bol moc hrubý…

V roku 2001, kedy bol prvý prevratný iPod predstavený, ešte ľudia nevedeli použiť klasické flash disky, ktoré poznáme z dnešných iPhonov a iPadov, ale len klasické pevné disky. Výnimkou nebol ani iPod, ktorý mal podmienku, aby sa doň zmestilo 1000 skladieb, a tak musel pevný disk absorbovať. Problém však bol, že niečo podobné si vyžadovalo množstvo priestoru, a tak prototyp zariadenia, v ktorom sa okrem iného musela skrývať aj batéria, procesor, matičná doska, displej a iné bol naozaj veľmi hrubý.

Prototyp bol príliš hrubý! - svetapple.sk
Prototyp bol príliš hrubý! – svetapple.sk

Príhoda s akváriom

Osobne som sa už dočítal o veľkom množstve príhod so Stevom Jobsom, ktoré stáli fakt za to. Táto je však jedna z tých najlepších, kedy Steve ukázal, že to skrátka ide. Všetko sa to stalo v dobe, kedy inžinieri zaklopali na dvere Jobsovej kancelárie, aby sa mu mohli pochváliť iPodom, ktorý práve za jeho asistencie vyvinuli.

Steve zobral zariadenie do ruky, chvíľu sa na ňom bavil, keď zrazu prehlásil: „Je moc hrubý“.

Inžinieri sa na Jobsa pozerali a krútili hlavou, že dali do toho maximum, no nie je možné, aby bol iPod ešte tenší.  Vtom sa Steve postavil, prešiel k akváriu, ktoré mal v kancelárii a absolútne nečakane hodil prototyp priamo medzi rybky. Všetci, čo boli v kancelárii zatajili dych, otvorili ústa a nechápavo krútili hlavou nad tým, čo práve Steve spravil. iPod pomaličky klesal smerom ku dnu, až sa ho nakoniec dotkol  a zo zariadenia vyšlo niekoľko bubliniek.

„Vidíte tie bublinky?“

Prehlásil okamžite Steve Jobs smerom na svojich zamestnancov, ktorí boli presvedčení, že urobili maximum preto aby bol iPod čo najtenší.  inžinieri prikývli hlavou a Jobs pokračoval ďalej, „To je vzduch, čo znamená, že môže byť ešte tenší!“.

Po tejto, na prvý pohľad nepríjemnej príhode, sa podarilo spraviť iPod ešte o niečo tenší, čo bolo tiež jedným z dôvodov, prečo sa stal v podstate najpredávanejším MP3 prehrávačom všetkých čias. Nebola to len Jobsová schopnosť dať človeku to čo chce skôr ako vie, že to chce. Bola to súhra mnohých faktorov, ktorá urobila z tohto malého MP3 prehrávača doslova kultový výrobok a my mu za to ďakujeme…

iPod Nano vo vode - svetapple.sk
iPod Nano vo vode – svetapple.sk

Páči sa vám táto príhoda? Čo si o nej myslíte? 🙂

zdroj: bussinessinsider

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.