Tí, ktorý mali tú česť pracovať so samotným Stevom Jobsom, si pamätajú rôzne príbehy, ktoré s týmto chlapíkom zažili. Steve bol totiž inovátor v každom smere a na to, aby mohol inovovať, potreboval ten najlepší tím, ktorý vedel zabezpečiť aj jeho najnáročnejšie požiadavky. Steve Jobs utopil prototyp prvého iPodu v akváriu. Prečo?

Pozrite sa, ako to v skutočnosti bolo s prototypom prvého iPodu, ktorý ešte predtým, ako šiel do výroby, skončil v akváriu, ktoré mal Jobs v kancelárií!

Steve Jobs utopil prototyp prvého iPodu v akváriu. Prečo? Bol moc hrubý…

V roku 2001, kedy bol prvý prevratný iPod predstavený, ešte ľudia nevedeli použiť klasické flash disky, ktoré poznáme z dnešných iPhonov a iPadov, ale len klasické pevné disky. Výnimkou nebol ani iPod, ktorý mal podmienku, aby sa doň zmestilo 1000 skladieb, a tak musel pevný disk absorbovať. Problém však bol, že niečo podobné si vyžadovalo množstvo priestoru, a tak prototyp zariadenia, v ktorom sa okrem iného musela skrývať aj batéria, procesor, matičná doska, displej a iné bol naozaj veľmi hrubý.

Prototyp bol príliš hrubý! - svetapple.sk
Prototyp bol príliš hrubý! – svetapple.sk

Príhoda s akváriom

Osobne som sa už dočítal o veľkom množstve príhod so Stevom Jobsom, ktoré stáli fakt za to. Táto je však jedna z tých najlepších, kedy Steve ukázal, že to skrátka ide. Všetko sa to stalo v dobe, kedy inžinieri zaklopali na dvere Jobsovej kancelárie, aby sa mu mohli pochváliť iPodom, ktorý práve za jeho asistencie vyvinuli.

- Reklama -

Steve zobral zariadenie do ruky, chvíľu sa na ňom bavil, keď zrazu prehlásil: “Je moc hrubý”.

Inžinieri sa na Jobsa pozerali a krútili hlavou, že dali do toho maximum, no nie je možné, aby bol iPod ešte tenší.  Vtom sa Steve postavil, prešiel k akváriu, ktoré mal v kancelárii a absolútne nečakane hodil prototyp priamo medzi rybky. Všetci, čo boli v kancelárii zatajili dych, otvorili ústa a nechápavo krútili hlavou nad tým, čo práve Steve spravil. iPod pomaličky klesal smerom ku dnu, až sa ho nakoniec dotkol  a zo zariadenia vyšlo niekoľko bubliniek.

“Vidíte tie bublinky?”

Prehlásil okamžite Steve Jobs smerom na svojich zamestnancov, ktorí boli presvedčení, že urobili maximum preto aby bol iPod čo najtenší.  inžinieri prikývli hlavou a Jobs pokračoval ďalej, “To je vzduch, čo znamená, že môže byť ešte tenší!”.

Po tejto, na prvý pohľad nepríjemnej príhode, sa podarilo spraviť iPod ešte o niečo tenší, čo bolo tiež jedným z dôvodov, prečo sa stal v podstate najpredávanejším MP3 prehrávačom všetkých čias. Nebola to len Jobsová schopnosť dať človeku to čo chce skôr ako vie, že to chce. Bola to súhra mnohých faktorov, ktorá urobila z tohto malého MP3 prehrávača doslova kultový výrobok a my mu za to ďakujeme…

iPod Nano vo vode - svetapple.sk
iPod Nano vo vode – svetapple.sk

Páči sa vám táto príhoda? Čo si o nej myslíte? 🙂

zdroj: bussinessinsider

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.