S produktami od spoločnosti Apple sú odjakživa spojené aj „fejky“, ktoré napodobňujú ich hardvérový ale aj softvérový dizajn no na originál sa absolútne nedoťahujú. Platilo to aj v roku 2007, keď Apple predstavilo prvý iPhone.

Čínski výrobcovia v tom čase vycítili, že pôjde o revolučnú technológiu, na ktorej môžu zarobiť. Prvý iPhone bol navyše relatívne drahý (predával sa za 499 $) takže sa rozhodli vytvoriť oveľa lacnejšiu kópiu.

Teraz sa ku nej dostal YouTube kanál iClassic, ktorý ju ako novú kúpil po 16 rokoch za cca 30 dolárov. Toto zariadenie nenesie názov iPhone ale „Global Phone“ no po vizuálnej stránke vyzerá veľmi podobne. V zadnej časti sa namiesto nahryznutého jablka nachádza veľké písmeno G, ktoré nám v redakcii mierne pripomína spoločnosť Google, čo je trochu paradoxné.

Rovnako paradoxné je aj to, ako Global Phone funguje. Už prvý iPhone v roku 2007 mal vstavanú batériu, ktorú vám vedeli vymeniť len v autorizovanom servise. Čínske riešenie ale ponúkalo aj rozoberateľný zadný kryt, kde ste si mohli manuálne vložiť pribalený akumulátor. Baterky ste mali k dispozícii dokonca až dve!

Za zmienku tiež stojí, že Global Phone nemal žiadne tlačidlá pre pridávanie / uberanie hlasitosti na boku a jeho displej bol evidentne oveľa menej kvalitný, než ten, ktorý ponúkalo Apple v originálnom iPhone.

Podarilo sa im okopírovať aj operačný systém iPhoneOS

Napriek tomu sa však Číňanom podarilo aspoň čiastočne okopírovať používateľské rozhranie spoločnosti Apple, vďaka čomu mohol mať majiteľ aspoň ako taký dojem, že používa skutočný iPhone.

Pozrite si video pod týmto odstavcom a napíšte nám do komentára, či ste sa s podobným falošným iPhonom stretli aj vy. Kedysi boli tieto zariadenia pomerne dosť rozšírené aj na Slovenskom trhu.

Po čase sa ale fejky akoby vytratili a ľudia si začali kupovať radšej staršie modely iPhonu za menej peňazí. Dáva to ale zmysel. Veď falošný iPhone s Androidom alebo akýmkoľvek iným pofidérnym operačným systémom sa nedal moc používať…

Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort. (reklama)

Loopi Eco Case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple má problém. Americké ministerstvo práce voči nemu zahájilo vyšetrovanie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -