V najbližších rokoch čakajú svet nové vesmírne výzvy. Misia Artemis II, ktorá bola v minulosti označovaná aj ako Exploration Mission-2, alebo EM-2, by sa mala uskutočniť najskôr v máji 2024.

Štvorčlenná posádka lode Orion, ktorú vynesie do vesmíru SLS (Space Launch System), vykoná testovací oblet Mesiaca, pričom bude skúmať technológie a rôzne systémy. Pôjde o veľkú udalosť, nakoľko Artemis II má byť prvá pilotovaná misia do vesmíru od roku 1972, kedy Apollo 17 pokračovalo ďalej, ako na obežnú dráhu Zeme.

Pri tejto príležitosti vesmírna agentúra NASA zverejnila nádherné grafiky a plagáty, ktoré ukazujú astronauta v ikonickom skafandri. Jeho názov je Orion Crew Survival System a má oranžovú (tekvicovú) farbu, ktorá sa používa v kozmickom a leteckom priemysle pri potrebe, aby subjekt vyčnieval zo svojho okolia.

Zaujímavosťou je, že pokiaľ máte inteligentné hodinky Apple Watch Ultra (dostupné od 845 €) s oranžovým remienkom a bočným akčným tlačidlom, ide o úplne rovnakú farbu, akú budú mať na sebe členovia posádky Artemis II.

Pozadia z misie Artemis II

Artemis II
Zdroj: NASA

Portál Spaceexplored teraz na základe grafík a plagátov vytvoril pozadia pre iPhone vo vysokej kvalite, ktoré si môže stiahnuť každý jeden používateľ úplne zadarmo.

Všetky pozadia sú vhodné aj pre veľké obrazovky mobilných zariadení s tým najcitlivejším rozlíšením, pretože sú skutočne detailné.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay. 

Loopi Eco Case
Reklama

Pozadia sú konkrétne štyri, pričom každé znázorňuje trochu ináč spracovanú grafiku. Po kliknutí na nasledujúce linky ich zobrazíte v tom najvyššom rozlíšení:

*Posledné rozlíšenie nie je prispôsobené pre mobilnú obrazovku, nakoľko pomery strán predošlých troch pozadí nemusia sedieť každému používateľovi. Pridali sme ho v plnej kvalite preto, aby ste si ho mohli sami prispôsobiť a dopasovať presne podľa vlastných preferencií. 

Ako stiahnuť pozadie (nie len) na iPhone)

  1. Kliknite pravým tlačidlom alebo podržte palec na obrázku nižšie, ktorý sa vám páči a otvorte ho v novom tabe.
  2. Kliknite pravým tlačidlom alebo podržte palec na obrázku a následne zvoľte “Uložiť” alebo “Uložiť obrázok ako”.
  3. Pozadie si nastavte prostredníctvom aplikácie Fotky.
  4. Hotovo.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.