Predstavte si, že do školy budete chodiť bez akýchkoľvek kartičiek, čipov či klasických zápisov pomocou pera. Na všetko by slúžil váš smartfón či inteligentné hodinky. Študenti vybraných univerzít budú mať prístup do budovy vďaka iPhonu a Apple Watch.

Študenti vybraných univerzít budú mať prístup do budovy vďaka iPhonu a Apple Watch

Ako sa ukazuje, NFC čip v iPhone nachádza stále ďalšie a ďalšie uplatnenia, ktoré nám budú zjednodušovať život. Novinkou je prístup ľudí napríklad aj do školy, kedy nebudete musieť mať so sebou žiaden špeciálny čip či autorizačnú kartu. Tak isto odpadá aj zdĺhavé zapisovanie sa perom. Na všetko bude stačiť zobrať telefón, priložiť ho k čítačke. Potom už len pár sekúnd počkať.

Apple dnes oznámilo, že študenti 12 univerzít budú môcť v ďalšom školskom roku využívať digitálne preukazy. Postup ako ich aktivovať bude relatívne jednoduchý. Stačí ich pridať do “digitálnej peňaženky” Wallet vo vašom iPhone. Vďaka tomu budú môcť nie len vchádzať do priestorov univerzity ale aj napríklad nakupovať či vstupovať do knižnice alebo iných špeciálnych miestností.

Študenti vybraných univerzít budú mať prístup do budovy vďaka iPhonu a Apple Watch - svetapple.sk
Študenti vybraných univerzít budú mať prístup do budovy vďaka iPhonu a Apple Watch – svetapple.sk

Zatiaľ len v USA

Táto novinka sa bude žiaľ týkať len univerzít, ktoré sa nachádzajú v USA. Na Slovensku preto na niečo takéto v najbližšej dobe určite zabudnite. Samozrejme, tiež to nemusí trvať dlho. Hoci sme pre Apple nezaujímavá krajina, takáto funkcia by mohla prísť na miesta bez regionálnych obmedzení (ako v prípade Apple Pay na ktoré sme naozaj museli čakať, pretože sme “malá a nezaujímavá krajina”).

Jablková spoločnosť chce evidentne úplne odstrániť to, aby ľudia so sebou nosili napríklad kľúče, čipy či peňaženky. Na všetko by nám mal v budúcnosti slúžiť náš telefón prípadne hodinky Apple Watch. Táto doba ešte chvíľu potrvá. Predsa len na to potrebujeme vybudovať rozsiahlu sieť “elektrických zámkov”, čítačiek čipov a podobne. Tak či onak čoskoro to príde. Všetko okolo nás bude inteligentné a malo by nám uľahčiť každodenný život. Tak uvidíme…

Študenti vybraných univerzít budú mať prístup do budovy vďaka iPhonu a Apple Watch - svetapple.sk
Študenti vybraných univerzít budú mať prístup do budovy vďaka iPhonu a Apple Watch – svetapple.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here