Ľudia po celom svete zmenili spôsob života a tiež práce. Kvôli pandémii sa mnohí nevystavujú zbytočnému riziku a pokiaľ môžu, ostávajú radšej doma. Vďaka moderným technológiám máme oveľa lepšie komunikačné možnosti, ako kedykoľvek predtým. Uvedomuje si to aj Facebook a preto predstavil Messenger Rooms.

Messenger Rooms

Zvýšený záujem o komunikačné platformy je v týchto časoch absolútne logicky. Svoje o tom vie aj Zoom, ktorý prešiel veľkým updatom pre odhalenie mnohých bezpečnostných nedokonalostí. Vývojári vylepšili tiež aj Skype a teraz sme už čakali len na to, čo vymyslí Facebook. Najväčšia sociálna sieť na svete nezaspala ani v týchto časoch a pomerne promtne zareagovala. Vytvorila svoju vlastnú platformu Messenger Rooms.

Novinka funguje veľmi podobne, ako všetky ostatné aplikácie, ktoré umožňujú komunikovať pre skupiny používateľov. Konkrétny limit na jeden hovor je obmedzený na 8 ľudí presne tak, ako to nedávno Facebook zaviedol aj na WhatsAppe. Hoci konkurencia ponúka viac, pre Messenger Rooms je to len „dočasné riešenie“. Vývojári už pracujú na tom, aby počas následujúcich týždňov mohol byť počet používateľov zvýšený na 50!

Facebook predstavil Messenger Rooms. Je to konkurencia pre Zoom či Skype.
Facebook predstavil Messenger Rooms.

Facebook ma oproti konkurenčným platformám jednu veľkú výhodu. Ako sme už spomenuli, je to najväčšia sociálna sieť na svete. Používateľ teda nebude musieť sťahovať nič nové a tak isto sa nikam prihlasovať. Skrátka len otvorí niečo, čo používa každý deň a môže sa pripojiť k hovoru. Mimoriadnym benefitom je aj zjednotenie novej služby s ostatnými sociálnymi sieťami, ktoré Facebook vlastní. Do hovoru sa budú môcť pripojiť aj používatelia, ktorí fungujú na appke WhatsApp alebo Instagram.

Autori platformy sa samozrejme postarali aj o maximálne zabezpečenie. Podobných rizík ako donedávna pri Zoom sa teda nemusíte obávať. Uvidíme, ako sa Messenger Rooms bude dariť v praxi…

Prečítajte si tiež  Apple v Číne uzatvorilo všetky kancelárie, obchody a tiež centrá!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.