Pokiaľ ste fanúšikom iPadu a tento rok vám chýbala nová generácia modelu Pro, nezúfajte. Nástupca by mal prísť v dohľadnej dobe. Novinka príde s hardvérovými vylepšeniami. Patriť tu budú aj 3 šošovky fotoaparátu na zadnej strane. Pozrite sa na to, ako to vyzerá.

Takto bude vyzerať iPad Pro 2020. Budú tu 3 fotoaparáty.

Na internete sa objavili rendery, ktoré ukazujú iPad Pro chystaný na rok 2020. Postaral sa o ne dizajnér Steve H. McFly z portálu Onleaks. Konkrétne tu máme dva modely. Prvým je menší model s uhlopriečkou 11″, tým druhým je väčší model s uhlopriečkou 12,9″. Oba samozrejme ponúkajú špičkové zobrazenie.

Čo sa teda týka zariadenia z prednej strany v podstate sa tu nič nezmenilo. Už súčasná generácia vyzerá fantasticky a mnohí ju označujú za najkrajší Apple produkt v ponuke.

To čo sa ale zmenilo je zadná strana. Celkový dizajn je síce rovnaký ale pribudli tu dve šošovky fotoaparátu. Dnes nájdeme na iPade Pro „len“ jednu šošovku. Okrem toho je tu ešte blesk a mikrofón. Už onedlho by mal ale staršiu generáciu vystriedať nástupca, ktorý prinesie hardvér z iPhonu 11 Pro.

Takto bude vyzerať iPad Pro 2020. Budú tu 3 fotoaparáty.
Takto bude vyzerať iPad Pro 2020 – svetapple.sk

Mohlo by ísť o tablet s najlepším fotoaparátom a kamerou na svete. 3 šošovky by mali pomôcť pri vytváraní videí či krátkych filmov. V spolupráci s profesionálnymi aplikáciami, ktoré iPad ponúka nám to príde ako veľmi dobrý nápad. iPad Pro bude populárnejší v profesionálnej sfére…

Rozmery skoro rovnaké, materiál v jednom prípade iný

Ako môžete vidieť na samotných renderoch, rozmery tabletu budú v oboch prípadoch prakticky totožné s tým, čo nám Apple ponúka už dnes. Onleaks dodáva, že sa môže zmeniť jedine hrúbka zariadenia. Dôvodom je potom logicky vylepšený fotoaparát na zadnej strane. Pokiaľ vám ale vyhovuje iPad Pro taký aký je, nemusíte sa báť ani jeho nástupcu.

Takto bude vyzerať iPad Pro 2020. Budú tu 3 fotoaparáty.
Nový iPad Pro – svetapple.sk

Na závar ešte jedna prekvapivá informácia, ktorou je materiál použitý na zadnej strane tabletu. Onleaks sa s odvolaním na vlastné zdroje domnieva, že tu Apple nepoužije v oboch prípadoch hliník. Ten bude prítomný len pri menšom 11″ modeli. 12,9″ brat, ktorý sa zrejme predáva o čosi horšie môže dostať sklenenú zadnú časť tak ako to má iPhone 11 Pro. Apple tým bude chcieť naznačiť, že ide o vrchol ponuky, ktorý si môžete zakúpiť.

Na záver vás už asi zaujíma iba to, kedy vlastne bude toto zariadenie predstavené. Odpoveď nie je samozrejme oficiálne známa ale v pozadí sa šepká o jari 2020. Podľa dostupných informácii by to malo byť na jednom evente spoločne s iPhonom SE 2, ktorý očakávame presnejšie marci. Hneď po konferencii by mohli byť oba nové produkty dostupné v predaji. Cenu zatiaľ nepoznáme.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.