Pokiaľ ste si úspešne nainštalovali iOS 14.5 a zároveň ste majiteľmi iPhonu 11, iPhonu 11 Pro alebo iPhonu 11 Pro Max, tento článok bude pre vás veľmi dôležitý. Apple si uvedomilo, že vymenované smartfóny trpia problémom s nesprávnym výpočtom zdravia batérie.

V niektorých ojedinelých prípadoch to môže zájsť až do takých extrémov, že sa zariadenie spomalí alebo nečakane rýchlo vybíja. Našťastie sa však jedná iba o softvérovú záležitosť, ktorú Apple práve vyriešilo a pokiaľ by u vás pretrvávala aj ďalej, technologický gigant vám môže vymeniť akumulátor v rámci záruky.

Funkcia rekalibrácie batérie sa po prvýkrát objavila v iOS 14.5 beta 6 pred cca 3 týždňami a dnes je dostupná pre všetky podporované zariadenia.

Ako funguje rekalibrácia batérie v iPhone 11 v rámci iOS 14.5?

Po nainštalovaní updatu iOS 14.5 na iPhone 11 sa automaticky spustí celý proces rekalibrácie. Dokončenie môže trvať až niekoľko týždňov, čo znamená, že zo začiatku musíte byť trpezliví.

Apple uvádza, že nová oprava zabezpečí elimináciu chýb, týkajúcich sa nečakaného vybíjania, zníženia výkonu alebo vypínania zariadenia.

Ak chcete skontrolovať stav batérie, prejdite do sekcie Nastavenia > Batéria > Zdravie batérie. Zariadenie vám dá všetky potrebné informácie o prebiehajúcom procese v hornej časti displeja.

Všetko bude úspešne dokončené vtedy, keď z toho miesta zmizne upozornenie. Tak isto sa objaví aj aktualizovaný stav batérie spolu s informáciu o výkone.

V ideálnom prípade bude nad hodnotou 80 % a výkon zariadenia označený ako „maximálny“. Pokiaľ by však rekalibrácia detegovala presný opak a váš akumulátor bude zrelý na výmenu, iPhone vám o tom dá vedieť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.