Apple Watch a ich cenný prototyp

Ako iste viete, Apple Watch boli vždy navrhované ako produkt pre šport a zdravý životný štýl. Ich dizajn ponúka v spodnej časti senzory, ktoré monitorujú našu aktivitu. Dnes sa na internete objavil prototyp hodiniek, ktorý pochádza zo začiatku roka 2014.

Autorom fotografií je známy zberateľ Giulio Zompetti, o ktorom sme si už niekoľkokrát písali aj na našom webe. Na svojom Twitter účte pravidelne ukazuje prototypy, ktoré mali byť po testovaní zničené, no osud to zariadil ináč.

Podobné zariadenia majú obrovskú hodnotu a špeciálne to platí v tomto prípade, kedy môžeme vidieť testovacie Apple Watch v prvotriednom stave. Samotné šasi, digitálna korunka, bočné tlačidlo a takisto otvory pre mikrofón a reproduktor boli navrhnuté dávno predtým, než prišli do predaja. Apple však nebolo na 100% rozhodnuté v otázke rozloženia senzorov.

Na obrázkoch sa nachádzajú tri veľké otvory, ktoré skrývajú 2 LED a 2 fotodiódy (spoločne umiestnené v strednom otvore). Do produkcie sa napokon dostalo riešenie so štyrmi menšími otvormi (pre každú diódu samostatne), čo vyzerá z nášho pohľadu trochu elegantnejšie.

Bolo by zaujímavé naraziť aj na iné, o niečo staršie prototypy Apple Watch, kedy sa Apple rozhodovalo pre finálny tvar hodiniek. Niečo podobné sme mohli vidieť napríklad pri iPhone z pred roku 2007.

Dizajn prvej generácie Apple Watch vznikol odhadom v rokoch 2011-2013. Odvtedy sa príliš nezmenil, aj keď s príchodom Apple Watch Series 4 zažili evolúciu (2017). Ktorú generáciu ste vlastnili vy?

Prečítajte si tiež  Nádherný koncept ukazuje Apple Watch Series 6 s displejom bez rámikov.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtwitter
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.