Apple Watch a ich cenný prototyp

Ako iste viete, Apple Watch boli vždy navrhované ako produkt pre šport a zdravý životný štýl. Ich dizajn ponúka v spodnej časti senzory, ktoré monitorujú našu aktivitu. Dnes sa na internete objavil prototyp hodiniek, ktorý pochádza zo začiatku roka 2014.

Autorom fotografií je známy zberateľ Giulio Zompetti, o ktorom sme si už niekoľkokrát písali aj na našom webe. Na svojom Twitter účte pravidelne ukazuje prototypy, ktoré mali byť po testovaní zničené, no osud to zariadil ináč.

- Reklama -

Podobné zariadenia majú obrovskú hodnotu a špeciálne to platí v tomto prípade, kedy môžeme vidieť testovacie Apple Watch v prvotriednom stave. Samotné šasi, digitálna korunka, bočné tlačidlo a takisto otvory pre mikrofón a reproduktor boli navrhnuté dávno predtým, než prišli do predaja. Apple však nebolo na 100% rozhodnuté v otázke rozloženia senzorov.

Na obrázkoch sa nachádzajú tri veľké otvory, ktoré skrývajú 2 LED a 2 fotodiódy (spoločne umiestnené v strednom otvore). Do produkcie sa napokon dostalo riešenie so štyrmi menšími otvormi (pre každú diódu samostatne), čo vyzerá z nášho pohľadu trochu elegantnejšie.

Bolo by zaujímavé naraziť aj na iné, o niečo staršie prototypy Apple Watch, kedy sa Apple rozhodovalo pre finálny tvar hodiniek. Niečo podobné sme mohli vidieť napríklad pri iPhone z pred roku 2007.

Dizajn prvej generácie Apple Watch vznikol odhadom v rokoch 2011-2013. Odvtedy sa príliš nezmenil, aj keď s príchodom Apple Watch Series 4 zažili evolúciu (2017). Ktorú generáciu ste vlastnili vy?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtwitter
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.