Prototyp iPhone 12 Pro

Známy zberateľ nezničených testovacích prototypov od spoločnosti Apple, Giulio Zompetti, zverejnil fotografie zariadenia, ktoré nás príjemne prekvapilo. Zvyšné prototypy, ktoré vlastní, mávajú poväčšine 5 a viac rokov, no v tomto prípade sa jedná o absolútnu novinku z dieľne technologického giganta.

Na dvoch fotografiách a jednom videu môžete vidieť špeciálny iPhone 12 Pro v záverečnej fáze testovania. Prezrádza to najmä dizajn, ktorý je na oko zhodný s finálnou verziou. Giulio získal verziu Pacific Blue, ktorá je tak isto veľkou novinkou a v ponuke nahrádza Midnight Green.

- Reklama -

Samotné zariadenie je dokonca funkčné a dá sa na ňom spustiť iOS 14, avšak jedná sa o špeciálnu verziu bez používateľského rozhrania. Tento softvér nazývame SwitchBoard a Apple ho roky používa pri testovaní iPhonov alebo iPadov. Nachádzajú sa tu takisto šikovné nástroje na spúšťanie procesov, ktoré za bežných okolností nie je možné používať.

Na obrázkoch v galérii môžete vidieť programy ako Console, USBHost, QRCode, Reliability známe z minulosti (starších prototypov), ale tak isto aj Ness a Astro, ktoré majú byť novinkou.

Na záver len malá drobnosť, ktorá sa týka zafarbenia zariadenia. Zahraničné média uvádzajú, že tu Apple pravdepodobne testovalo tmavší odtieň Pacific Blue.

Na jednej strane to tak z poskytnutých záberov skutočne pôsobí, no na strane druhej sa nám zdá, že tento efekt vytvára skôr nesprávne nasvietená scéna. Do komentára nám napíšte, čo si o tom myslíte vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTwitter
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.