Telegram chce zjednodušiť prechod z WhatsAppu

Po zverejnených informáciách ohľadom nových pravidiel používania WhatsAppu sa viacero používateľov rozhodlo pre inú komunikačnú aplikáciu. Zaujímavou alternatívou je napríklad Telegram, ktorého popularita raketovo narastá. Nedávno sme tu dokonca založili aj vlastnú skupinu Svetapple.sk, do ktorej sa môžete pridať.

Autori sociálnej siete začali pracovať na tom, aby svojim budúcim používateľom zjednodušili prechod z aplikácie WhatsApp. V princípe by ste si mohli importovať celú históriu chatu bez straty akýchkoľvek konverzácií. Aktualizácia s touto funkciou už dokonca dorazila do App Store, no dlho sa tu neohriala.

- Reklama -

Evidentne šlo o nechcenú chybu, nakoľko Telegram bleskovo reagoval a vydal ďalšiu aktualizáciu, v ktorej všetko odstránil. Dá sa teda povedať, že funkcia je vo vývoji, no na plnú prevádzku ešte nie je pripravená.

Známy portál WABetaInfo bol prvým, kto túto novinku odhalil a dokázal ju vyskúšať v praxi. Používatelia môžu exportovať jednotlivé chaty z WhatsAppu cez nový nástroj, kde v ponuke zdieľania vyberú Telegram podobne, ako keď zdieľate súbory a správy napríklad do Messengera alebo iMessage.

Akonáhle celý proces prebehne správne, všetky chaty a média budú v zložke „Importované“. Momentálne nevieme, kedy bude novinka dostupná pre všetkých. Zrejme to ale bude trvať krátko. Napíšte nám do komentára, či oceníte podobné vylepšenie aj vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.