WhatsApp dbá na vaše súkromie

Sociálna sieť reaguje na obsiahlu kritiku, ktorú jej venovali používatelia po zmene podmienok, týkajúcich sa zdieľania osobných údajov so spoločnosťou Facebook (ktorá ju vlastní). WhatsApp tvrdí, že sa nemusíte obávať akéhokoľvek porušenia súkromia. To zostáva maximálne zabezpečené.

Na oficiálnom blogu kompetentní uviedli, že softvér nevidí vaše súkromné správy a ani telefonáty. Tak isto sa nikde neukladá, kto, komu a kedy zatelefonuje alebo napíše. Všetko je tak tajomstvom medzi adresátmi.

Dobrou správou je, že WhatsApp nebude zdieľať kontakty či údaje o polohe. Všetky skupiny, ktoré tu máte vytvorené ostávajú súkromné. Používatelia sa môžu na druhej strane brániť tým, že svoje správy nechajú zmiznúť alebo si stiahnu osobné dáta.

Jediným dôvodom, prečo ku tejto zmene dochádza je zlepšenie personalizácie reklám, kedy by sa vám malo v rámci používateľského rozhrania zobrazovať iba to, čo vás skutočne zaujíma.

Ak s tým nesúhlasíte, samozrejme, že môžete začať používať alternatívu v podobe Telegramu (https://t.me/svetapplesk) alebo Viberu. Na druhej strane, pokiaľ ste sa obávali o súkromie, v tomto smere vám nič nehrozí.

Do komentára nám napíšte, či ste kvôli novým pravidlám opustili WhatsApp alebo mu zostávate verní aj v budúcnosti. Budeme radi za každý váš postreh a názor týkajúci sa tejto diskutovanej témy.

Prečítajte si tiež  Rusi chcú zrušiť Facebook, Instagram aj WhatsApp. Dôvodom má byť podpora výziev na zabitie Putina
Môže ťa zaujímať
- Reklama -