Keď sme pred časom publikovali náš príspevok s červeným iPhonom 12, pravdupovediac sme netušili, aký to vyvolá mediálny ošiaľ. Tejto téme sme sa podrobnejšie venovali v tomto článku. Po približne dvoch mesiacoch sa ale s podobou situáciou stretávame opäť. Naša čitateľka Lívia zaznamenala rovnaký problém na svojom novom iPhone 11 v prevedení (PRODUCT) RED.

Ako uviedla v komentári pod pôvodným príspevkom, zo svojho červeného zariadenia sa tešila len týždeň a od začiatku ho nosila v ochrannom púzdre. Po tejto dobe však spozorovala, že niečo nie je v poriadku a v okolí tlačidiel na pridávanie/odoberanie zvuku + v spodnej časti pri mikrofóne a Lightning konektore sa začala premieňať červená farba na oranžovú.

- Reklama -

Tento jav sa vyskytol primárne na odkrytých častiach hliníkového šasi, avšak postupne sa šíril aj na miesta, ktoré boli chránené obalom. Tu však proces blednutia prebiehal pomalšie.

Lívia sa z pochopiteľných dôvodov okamžite rozhodla, že predmetný iPhone 11 reklamuje, nakoľko si nebola vedomá, že by poškodenie spôsobila ona.

Nakoniec to ale vyriešila v rámci 14 dňovej zákonnej lehoty na odstúpenie zmluvy, čím sa vyhla reklamačnému procesu, ktorý spoločnosť Apple neuznáva. Na záver dodáva, že iPhone nebol kupovaný u resellera ale v bežnom obchode s elektronikou (nebol menovaný).

Ako sa to mohlo stať?

Ako uvádza JPack (člen fóra Macrumors), farebný hliník môže vyblednúť pod vplyvom UV žiarenia a špeciálne červená farba je na zmenu pigmentu veľmi citlivá. Podobné prípady môžeme poznať napríklad pri červených autách.

Autor: SvetApple.sk / Koláž: 9to5mac.com

Farebné iPhony nie sú eloxované (ich povrch je menej odolný), nakoľko sa tento proces obmedzuje len na striebornú, zlatú a tmavo-bronzovú farbu. Aj keď Apple v posledných rokoch používa pestré kombinácie, ich nevýhodou môže byť farebná nestabilita.

(Text bol pôvodne publikovaný v tomto článku)

Ak máte podobný alebo iný zvláštny problém, dajte nám o ňom vedieť

Na záver máme na vás malú prosbu. Ak ste sa niekedy stretli s podobným alebo iným zvláštnym problémom, dajte nám o ňom vedieť v komentároch nižšie. Naposledy sa nám podarilo získať pozornosť celého sveta, pričom o samotnej chybe informovali tie najznámejšie média a youtuberi.

Verte alebo nie, určite si to všimli aj v Apple, nakoľko chvíľu potom prišla reakcia v podobe zverejnenia patentu, ktorý by mohol v budúcnosti zlepšiť kvalitu povrchovej úpravy. Je to malý dôkaz, že aj z malého Slovenska uprostred Európy dokážeme robiť veľké veci s globálnym dopadom a stačí na to jeden článok…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.