Nová generácia 14″ a 16″ MacBookov Pro sa pôvodne mala predstaviť ešte koncom minulého roka. Následne bolo ich uvedenie preložené a zdá sa, že sa tento scenár bude opäť opakovať. Podľa nových informácií z pera známeho analytika Marka Gurmana z agentúry Bloomberg sa spoločnosť Apple potýka s komplikáciami týkajúcimi sa uvedenia nových laptopov.

Prečítajte si tiež  Apple plánuje už onedlho spustiť výrobu prvého MacBooku s OLED displejom. Vieme kedy dorazí

Napriek tomu, že sa môže táto správa javiť ako negatívna, nie je tomu v skutočnosti tak. Apple plánuje uviesť notebooky na trh ešte v prvej polovici tohto roka. Dvojica pro zariadení bude mať rovnaký dizajn ako súčasná generácia, pričom zásadných zmien sa dočká iba vnútro MacBookov. Jednotlivé verzie budú dostupné s čipmi M2 Pro a M2 Max, ktoré nahradia doterajšie procesory.

Na základe najnovšieho časového rámca, ktorý poukazuje na prvú polovicu roka 2023 by nové MacBooky Pro mohli byť uvedené najneskôr do vývojárskej konferencie spoločnosti Apple WWDC v júni. Na stole tak je aj scenár, že ich firma uvedie spolu s očakávaným headsetom pre virtuálnu a zmiešanú realitu.

MacBook Pro 14"
Zdroj: Unsplash / SCREEN POST / Thai Nguyen (úprava redakcie)

Divokou kartou v portfóliu Apple je aj nový iMac s čipom M3, ktorý by sa tiež mohol objaviť už v prvom polroku 2023. Súčasný iMac bol uvedený na trh v apríli 2021 s čipom M1. Jablkový desktop sa vyznačoval tenkým, farebným dizajnom, no v prípade budúcej generácie môžeme očakávať aj návrat pôvodného farebného prevedenia.

Podľa únikov Apple pokračuje aj v testovaní nových modelov Mac mini s čipmi M2 a M2 Pro. Práve model mini čaká na svojho nástupcu už od predstavenia čipov Apple Silicon, ktoré prebehlo na jeseň v roku 2020.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -