Pokiaľ ste nás sledovali, určite ste sa v článkoch ohľadom testovania iOS 14 beta 1 dočítali, akú príjemnú výdrž batérie má prvá skúšobná verzia pre vývojárov. Dnes tu máme porovnanie s iOS 13.5.1. Budete prekvapení, s akým výsledkom…

Test výdrže batérie iOS 14 vs. iOS 13.5.1

Ešte pred predstavením iOS 14, sme mohli počuť z pozadia spoločnosti Apple úniky, ktoré hovorili, že vývojári sa tento rok zamerajú na lepšiu stabilitu systému a výdrž batérie. Takéto reči počúvame prakticky každý jeden rok, takže sme ani nedúfali, že by sa mohli stať realitou.

Až vlastná skúsenosť s iOS 14 beta 1 nás presvedčila o tom, ako je to naozaj. Napriek tomu, že sa jedná o úplne prvú testovaciu verziu s množstvom chýb a nedostatkov, funguje veľmi obstojne a niekedy aj pocitovo lepšie, ako aktuálna (oficiálna) verzia, iOS 13.5.1.

Subjektívne dojmy ale teraz môžeme doplniť skutočným porovnaním, o ktoré sa postaral iAppleBytes. Ten vzal do testu iPhone SE 2. generácie a iPhone 11. Na smartfónoch najprv vyskúšal (za rovnakých podmienok) iOS 13.5.1 a potom iOS 14 beta 1. V oboch prípadoch si novší systém viedol lepšie.

iOS 14 - 3 problémy, ktoré sa mi objavujú v prvej bete.
iOS 14 – svetapple.sk

Pri dostupnejšom modeli bolo skóre dosť nepatrné. Kým staršia verzia dosahovala v geekbench teste 2506 bodov, novinka mala 2512 bodov. O výraznom zlepšení sa teda hovoriť nedá, no čo je dôležité, systém si to ani nepokazil!

Pri iPhone 11 je to však už trochu „iná káva“. Kým s iOS 13.5.1 dosahoval skóre 3630 bodov, s novým iOS 14 beta 1 to bolo až 3988 bodov! To je výrazné číslo, ktoré vo výsledku predstavuje 36 minút používania navyše. Zabúdať nesmieme ani na to, že Apple bude na beta verzii stále pracovať a hodnoty by sa mali teoreticky ešte trochu zlepšovať.

Najvýraznejšie rozdiely by sme mali pocítiť počas prvých mesiacov. Za nás teda konštatujeme, že v Cupertine odviedli skvelý kus práce a už teraz sa veľmi tešíme na oficiálnu verziu. A čo vy?

Prečítajte si tiež  Hodnota Apple raketovo stúpa aj v tomto hektickom období!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.