Aj napriek tomu, že prešlo iba 24 hodín, iOS 14 sme testovali počas celého dnešného dňa. Novinku máme nainštalovanú na redakčnom iPhone 11 Pro a po tomto čase konštatujeme, že nás veľmi príjemne prekvapila a Apple odviedlo skvelú prácu. Očakávali sme oveľa horšiu stabilitu a tiež výdrž batérie.

iOS 14 beta 1 – stabilita systému takmer bez chýb.

Ťažko povedať, či za to môže náš najnovší hardvér alebo dokonalé vyladenie systému. Pokiaľ máte iné zariadenie ako my, napíšte nám do komentára, ako sa správa prvá beta verzia iOS 14 u vás. Z nášho pohľadu všetko funguje presne tak, ako má.

Na iPhone 11 Pro sme pracovali celý deň. Okrem skúšania všetkých nových funkcií (hlavne widgetov 😀 ) sme teda natáčali video, fotili fotografie, telefonovali, prezerali sociálne siete, Safari atď…

Widgety v iOS 14. Pozrite sa na to, ako presne fungujú a ako ich môžete používať.
iOS 14 beta 1 stabilita

Správali sme sa presne tak, ako by tu bežal klasický iOS 13… Za celé hodiny sme nepostrehli žiadne zásadné zlyhanie, pád aplikácie alebo reštart zariadenia, ktorý by nás obmedzoval. To je skvelá vizitka pre cupertisnkého giganta s miniatúrnym „ale“.

Jediná vec, ktorú musíme objektívne skritizovať boli drobné bugy na domovskej obrazovke, kedy sa na pár sekúnd nezobrazoval operátor a ani počet paličiek signálu (stalo sa to dvakrát po sebe). Ide však len o minimálne zlyhanie, ktoré vzhľadom na stav testovania (prvá beta verzia) úplne tolerujeme.

iOS 14 beta 1 – výdrž batérie je pocitovo lepšia ako pri iOS 13

Ak nás totálne neprekvapila perfektná stabilita a funkčnosť systému, tak to bola určite výdrž batérie. Teraz to myslíme samozrejme v dobrom. Zariadenie sme z nabíjačky vybrali cca o 8:00 ráno. Ako sme už spomínali vyššie, v rámci programu sme natáčali veľa videa či fotili fotografie. V dobe písania tohto článku (cca 20:00) má iPhone 11 Pro stále 30% batérie!

Vzhľadom na to, že bol vyťažený podstatne viac ako obvykle, nebáli by sme sa tvrdiť, že je na tom dokonca ešte lepšie ako iOS 13. Pri posledných aktualizáciách sme ho o takomto čase dávali na nabíjačku s 15%.

V iPhone 11/11 Pro bude mať batéria pravdepodobne dlhšiu životnosť.
V iPhone 11/11 Pro – svetapple.sk

Nie je to samozrejme presné a objektívne porovnanie a tak vám budú musieť stačiť naše dojmy a pocity. Celkovo sme ale testovacou verziou nadmieru spokojní. Uvidíme, čo ukážu ďalšie dni. Do komentára nám napíšte, čo si myslíte vy. U každého sa novinka môže správať úplne odlišne (nezabudnite uviesť aj verziu vášho zariadenia).

Prečítajte si tiež  Vývojárska beta verzia iOS 13.1.3 zničila niekoľko iPhonov 11 a 11 Pro.

Ak ešte nemáte stiahnutú 1 beta verziu iOS 14, pokojne tak urobte prostredníctvom tejto internetovej stránky. Za nás po prvých dojmoch dostáva 9/10! Skvelá práca Apple…

American Idol sa natáča pomocou iPhonu!
iOS 14 beta 1 výdrž batérie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.