TikTok už dokáže využívať LiDAR

Rozšírená realita je blízka budúcnosť a svoje o tom nevie iba Apple, ktoré predstavilo iPhone s LiDARom, ale aj TikTok, ktorý ho vie konečne používať. Známa sociálna sieť zverejnila krátke video, prezentujúce nový efekt určený na oslavu roka 2021.

Jednoduchá animácia je založená na zlatých balónikoch a padajúcich konfetách, ktoré sa realisticky rozmiestnia po priestore (najlepšie to vidieť na gauči). TikTok svoju novinku zverejnil prostredníctvom oficiálneho Twitter účtu.

LiDAR skener sa najskôr ocitol v iPade Pro 2020 a o pol roka pribudol tiež do vrcholového iPhonu 12 Pro a iPhonu 12 Pro Max. Pokiaľ neviete, ako presne funguje, v krátkosti vyžaruje infračervené svetlo do miestnosti (do vzdialenosti cca 5 metrov) a na základe odrazu od objektov dokáže vyskladať presnú 3D mapu scény.

Vývojári aplikácií tretích strán majú prístup k API, takže si môžu prispôsobiť LiDAR v rámci vlastných potrieb. Bolo iba otázkou času, kedy sa tejto technológie ujme niektorá zo sociálnych sietí a prinesie ju do svojich AR efektov. TikTok to zvládol medzi prvými.

Novinka bude dostupná globálne po celom svete, s výnimkou niektorých krajín. TikTok nám s uvedením nového efektu sľúbil, že v roku 2021 pribudne viacej zaujímavých animácií, ktoré budú schopné využívať LiDAR pre presnejšie zobrazenie. Podmienkou bude pochopiteľne vlastnenie kompatibilného zariadenia s týmto skenerom.

Napíšte nám do komentára, či vlastníte iPhone 12 Pro s LiDARom a ak áno, aké má u vás tento prvok využitie.

Prečítajte si tiež  Aktualizácia macOS Monterey 12.2 rieši zásadný problém nových MacBookov Pro
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here