Koncept AR od Apple

Len včera sme vás informovali, že Apple predstaví v roku 2021 vlastný AR/VR headset, určený pre rozšírenú realitu. Tesne po týchto správach prichádza aj zaujímavý koncept, ktorý nám ukazuje, ako by to mohlo vyzerať v praxi. Je to veru poriadne lákavé.

O všetko sa postaral šikovný, 24-ročný dizajnér Dominik Hofacker, ktorý prepracoval operačný systém macOS a iOS do AR. Na začiatku si nasadíte špeciálne okuliare a následne sa presuniete do futuristického 3D sveta, kde môžete dotykom ovládať displeje a funkcie, ktoré sa zobrazujú na prázdnom kancelárskom stole.

Technológia by využívala kamery a LiDAR skener, aby vám umožnila celkom presne rozmiestiť ovládacie prvky do priestoru a dokonca upraviť aj ich zaoblenie či sklon. Všetko by ste si samozrejme nastavili presne tak, aby to vyhovovalo vašim preferenciám.

Inteligentné okuliare, prípadne headset by operovali s vysokým rozlíšením, takže by ste dostali vždy perfektnú kvalitu obrazu. Dnes ešte nie je niečo podobnú bežné, no o pár rokov to môže byť každodenná prax. Aj preto nás tento koncept natoľko fascinoval.

- Reklama -

Na záver len spomenieme, že Apple by tu mohlo využívať digitálne predplatné hardvérových služieb, ktoré by bežali s okamžitou odozvou cez internet a tak by ste mali k dispozícii obrovský výpočtový výkon aj vo svojich malých a elegantných okuliaroch.

Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslite vy. Podobný koncept sme publikovali aj v septembri, no tento je prepracovanejší.

- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here