iOS 13 používame prakticky od septembra 2019. Operačný systém priniesol veľké množstvo najrôznejších noviniek, ktoré sme si zamilovali. Má ale aj dosť nedostatkov, ktoré vyrieši nástupca. Kedy sa ho dočkáme?

Predstavenie iOS 14 bude za pár mesiacov

Hoci sa vám možno zdá iOS 13 ako novinka, v skutočnosti bol predstavený ešte v polovici minulého roka. Trvalo potom približne 3 mesiace, ktým sa dostal v oficiálnej verzii na naše iOS a iPadOS zariadenia. Apple svoje operačné systémy predstavuje vždy na vývojárskej konferencii WWDC (Apple Worldwide Developers Conference). Minulý rok sa konala 3. až 7. júna.

Pokiaľ sa pozrieme na roky pred tým, vo všetkých prípadoch boli dátumy v prvej polovici šiesteho mesiaca. Môžeme teda povedať, že sa z toho stala akási „tradícia“. Presne takýto trend teda očakávame aj v roku 2020. Pokiaľ sa tešíte na odhalenie nových softvérových noviniek, bude to skoro určite v júni. Následne bude pokračovať beta testovanie, či už vývojárske alebo verejné.

Pár týždňov po oficiálnom predstavení teda budete môcť na vlastných zariadeniach vyskúšať, ako iOS 14. Problém je ale v tom, že tieto beta verzie ešte nebývajú dokonalé (najmä úplne prvé) a často krát nesú so sebou najrôznejšie problémy. Vo výsledku sa môže váš iPhone rýchlejšie vybíjať, sekať, prípadne mať problémy so stabilitou vstavaných appiek.

ios 14
Kedy Apple predstaví a vydá iOS 14?

Plná verzia je predstavená zo zásady až potom, ako Apple vydá na trh nové iPhony. No a tie prídu tak, ako každý rok v septembri. Oficiálny iOS 14 bude teda dostupný až niekedy koncom deviateho mesiaca 2020.

Hlavná vec, ktorú očakávame od iOS 14

V tomto prípade sa samozrejme môžeme tešiť na veľa zmien a noviniek, ktoré nám budú robiť radosť. Ešte dnes ale stále nepoznáme skoro žiadne, nakoľko je iOS predmetom relatívne silného a účinného utajenia.

Aj napriek tomu ale vieme, že by Cupertinsky gigant mohol použiť pre Dark Mode aj originálny dizajn appiek, 62 nových Emoji ikoniek a tiež dostupnosť na všetkých zariadeniach, na ktorých sme mohli mať nainštalovaný iOS 13 (takže aj iPhone 6S či SE).

No a to je podľa nás kľúčové vylepšenie, ktoré Apple bude musieť urobiť. Povedzme si na rovinu, že optimalizácia iOS 13 nebola nič moc a najmä staršie zariadenie doslova trpeli/ trpia.

Apple má vraj úplne nový spôsob, akým bude iOS 14 testovať, aby zabránilo podobným problémom. Ak teda máte so súčasnou verziou problémy, budete si musieť počkať ešte asi 4 mesiace do predstavenia a ďalšie 3 do uvedenia na trh. Medzi tým môžete ale vyskúšať beta verzie a kto vie, možno budú fungovať lepšie ako súčasná verzia iOS 13. Nechajme sa prekvapiť. Tešíte sa na iOS 14? Dajte nám vedieť v komentároch ?

Prečítajte si tiež  Vývojári podali na Apple miliardovú žalobu. Toto sa im nepáči
ios 14
Kedy Apple predstaví a vydá iOS 14?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.