Tim Cook stojí na čele spoločnosti Apple už od roku 2011, kedy nahradil jej zakladateľa Steva Jobsa, ktorý podľahol zákernej chorobe. Technologickému gigantovi sa v jeho rukách darí lepšie, než kedykoľvek predtým a na akciovom trhu láme jeden rekord za druhým.

Samozrejme, všetko to stojí predovšetkým na šikovných inžinieroch, vývojároch, dizajnéroch a ďalších zamestnancoch, ktorí deň čo deň vytvárajú tie najlepšie hardvérové a softvérové produkty na svete. Aj preto sa im Tim Cook rozhodol napísať motivačný e-mail, v ktorom ich podporil, aby vo svojej práci pokračovali a zároveň sa držali pôvodnej myšlienky spoločnosti Apple, ktorú jej vnukol v sedemdesiatych rokoch Steve Jobs.

Motivačné slová

E-mail bol napísaný pri príležitosti 45. výročia od založenia Apple, čomu sme sa podrobnejšie venovali v tomto článku. Cook v ňom Steva Jobsa dokonca aj citoval a to slovami: „Doposiaľ to bola úžasná cesta, napriek tomu, že sme sotva začali“, pričom text obohatil aj o svoj vlastný dodatok: „Pamätajte, že nikto z nás tu nebude až do konca príbehu, ale je na nás, aby sme sa uistili, že to bude stáť za rozprávanie.“

Aj keď niekto mohol nadobudnúť pocit, že spoločnosť Apple v poslednom období zaspávala na vavrínoch, opak je pravdou. Iba minulý rok sme sa dočkali viacerých revolučných noviniek, ktoré do významnej miery ovplyvnili technologický priemysel. Spomeňme si napríklad na nové iPhony 12 s podporou 5G či počítače Mac, s extrémne výkonnými čipmi Apple Sillicon.

Apple má pred sebou množstvo ďalších produktov, ktoré môžu zmeniť spôsob, akým používame technológie. Už na budúci rok sa údajne chystá prvý headset a neskôr aj inteligentné okuliare.

Napíšte nám do komentára, aký Apple produkt vás počas minulého roka oslovil najviac. Tešíme sa na všetky vaše poznatky a názory.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 kúpite extrémne lacno. Je to špičkový smartfón, ktorý sa oplatí
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.