Známy analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 76,6%) zverejnil rozsiahlu správu pre investorov, v ktorej sa venuje spoločnosti Apple a jej produktom budúcnosti. Patrí sem aj prvý headset zameraný na virtuálnu/rozšírenú realitu, o ktorom sa hovorí stále častejšie.

Novinka má obsahovať takzvané Fresnelové šošovky, ktoré sa postarajú o lepší optický výkon, širšie zorné pole a v neposlednom rade aj nižšiu celkovú hmotnosť zariadenia. To by mohlo podľa Kua vážiť menej ako 150 gramov.

- Reklama -

Hybridné Fresnelové šošovky

Väčšina podobných produktov od konkurenčných výrobcov využíva spomínané Fresnelové šošovky, ktoré boli vyvinuté približne pred 200 rokmi a pôvodne slúžili na zaostrovanie paprskov z majákov. Apple vraj plánuje použiť o niečo jednoduchšie riešenie šošoviek s nižším zorným polom, čo sa postará o výraznú redukciu celkovej hmotnosti.

Prvý headset od Apple

Práve tento faktor býva jeden z najväčších konštrukčných problémov, ktoré v Cupertine aktuálne riešia. Povedzme si na rovinu, že nikto z nás nechce používať ťažký headset, pretože to skrátka nie je pohodlné. Ak by sa výrazne zredukovala hmotnosť, fanúšikovia by to určite ocenili.

Inžinieri v Apple už dokonca majú mať pripravenú hybridnú Fresnelovú šošovku, zloženú z troch tenkých naskladaných Fresnelových šošoviek. Výsledkom je štíhly a ľahký dizajn s perfektnými používateľskými vlastnosťami.

Aj keď v súčasnosti nie je na 100% isté, kedy sa prvý headset ukáže v praxi, podľa Kua ho máme očakávať v priebehu roka 2022, pričom prvé okuliare (Apple Glasses) prídu niekedy v roku 2025. Napíšte nám do komentára, či sa na tieto novinky tešíte.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.