Známy analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 76,6%) zverejnil rozsiahlu správu pre investorov, v ktorej sa venuje spoločnosti Apple a jej produktom budúcnosti. Patrí sem aj prvý headset zameraný na virtuálnu/rozšírenú realitu, o ktorom sa hovorí stále častejšie.

Novinka má obsahovať takzvané Fresnelové šošovky, ktoré sa postarajú o lepší optický výkon, širšie zorné pole a v neposlednom rade aj nižšiu celkovú hmotnosť zariadenia. To by mohlo podľa Kua vážiť menej ako 150 gramov.

Hybridné Fresnelové šošovky

Väčšina podobných produktov od konkurenčných výrobcov využíva spomínané Fresnelové šošovky, ktoré boli vyvinuté približne pred 200 rokmi a pôvodne slúžili na zaostrovanie paprskov z majákov. Apple vraj plánuje použiť o niečo jednoduchšie riešenie šošoviek s nižším zorným polom, čo sa postará o výraznú redukciu celkovej hmotnosti.

Prvý headset od Apple

Práve tento faktor býva jeden z najväčších konštrukčných problémov, ktoré v Cupertine aktuálne riešia. Povedzme si na rovinu, že nikto z nás nechce používať ťažký headset, pretože to skrátka nie je pohodlné. Ak by sa výrazne zredukovala hmotnosť, fanúšikovia by to určite ocenili.

Inžinieri v Apple už dokonca majú mať pripravenú hybridnú Fresnelovú šošovku, zloženú z troch tenkých naskladaných Fresnelových šošoviek. Výsledkom je štíhly a ľahký dizajn s perfektnými používateľskými vlastnosťami.

Aj keď v súčasnosti nie je na 100% isté, kedy sa prvý headset ukáže v praxi, podľa Kua ho máme očakávať v priebehu roka 2022, pričom prvé okuliare (Apple Glasses) prídu niekedy v roku 2025. Napíšte nám do komentára, či sa na tieto novinky tešíte.

Prečítajte si tiež  Nová Apple Pencil Pro je tu. Klasickú ceruzku už nechytíte do ruky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.