Len nedávno sme vám priniesli výber najlepších filmov na Apple TV+. Dnes pokračujeme výberom najlepších historických filmov filmov. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Titanic

Rok: 1997

- Reklama -

Žáner: Dráma / Historický / Romantický

Obrovský luxusný parník Titanic sa vydáva na svoju prvú plavbu. Na jeho palube je aj chudobný Jack a bohatá Rose, ktorí sa do seba zamilujú a sľúbia si, že spolu utečú. Trvalo však iba päť dní, kým sa americký sen zmenil na tragický boj o život. S celkovým počtom 1307 mŕtvych sa Titanic zaradil medzi najhoršie tragédie všetkých čias. 

Hrajú: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Billy Zane

Let číslo 93 (United 93)

Rok: 2006

Žáner: Historický / Dráma / Krimi / Thriller

Let číslo 93 mal kvôli čakaniu na ranveji malé meškanie. Keď lietadlo dosiahlo letovej výšky, už boli dostupné správy o unesených lietadlách. O chvíľu vtrhli do kapitánskeho kokpitu únoscovia a zmocnili sa Boeingu. Pasažieri sa telefonicky spojili s políciou a dozvedeli sa o atentáte na Svetové obchodné centrum. Po prehodnotení situácie sa rozhodli, že sa pokúsia spacifikovať únoscov.

Hrajú: Cheyenne Jackson, Khalid Abdalla, Lewis Alsamari

Greyhound

Rok: 2020

Žáner: Vojnový / Historický / Dráma

Kapitán Ernest Kraus stojí v čele medzinárodného konvoja, ktorý sa skladá z 37 ľodí. Jeho úlohou je dopraviť tisíce vojakov a potrebné zásoby spojeneckým jednotkám. Jedná sa o nebezpečnú misiu, ktorá sa odohráva v nepredvídateľných vodách Atlantiku. Film je inšpirovaný skutočnými udalosťami z druhej svetovej vojny.

Hrajú: Tom Hanks, Elisabeth Shue, Stephen Graham

Ťažká váha (Cinderella Man)

Rok: 2005

Žáner: Dráma / Športový / Historický / Životopisný

Veľká hospodárska kríza, ktorá sa odohrala v 30. rokoch minulého storočia takmer zrazila Ameriku na kolená. Zrazu sa objavil hrdina, ktorému sa podarilo nielen vybojovať druhú šancu pre svoju rodinu, ale aj sa stať idolom celého národa. Tým hrdinom z ľudu bol James J. Braddock – muž, ktorý sa i pre nepriazeň osudu stal jednou z najinšpiratívnejších legiend v dejinách športu.

Hrajú: Russell Crowe, Renée Zellweger, Paul Giamatti

Schindlerov zoznam (Schindler’s List)

Rok: 1993

Žáner: Dráma / Historický / Životopisný

Píše sa rok 1939 a poľský Krakov je stále vystavovaný tlaku zo strany nacistov. Člen Nacistickej strany, Oscar Schindler, v sebe ale našiel ľudskosť a rozhodol sa poskytnúť pomoc tým, ktorí ju potrebovali. Na záchranu 1100 životov obetoval všetok svoj majetok. 

Hrajú: Liam Neeson, Ben Kingsley, Ralph Fiennes

Nikdy nezostarnú (They Shall Not Grow Old)

Rok: 2018

Žáner: Dokumentárny / Historický / Vojnový

Dokumentárny film ukazuje filmový materiál z prvej svetovej vojny tak, ako ho ešte nikto nevidel. Divákovi sú ponúkané archívne čiernobiele zábery každodenného života vojakov a civilistov, ktoré sú vďaka moderným technológiám prevedené do farieb.

Hrajú: –

Chicagský tribunál (The Trial of the Chicago 7)

Rok: 2020

Žáner: Dráma / Historický

Mal to byť pokojný protest proti zjazdu demokratov. Zmenilo sa to však vo vlnu násilia a stretu s políciou. Organizátori protestu z roku 1968 boli obvinení z podnecovania nepokojov a ich súdny proces sa radí medzi najznámejšie vôbec.

Hrajú: Eddie Redmayne, Alex Sharp, Sacha Baron Cohen

Výmena (Changeling)

Rok: 2008

Žáner: Dráma / Historický / Krimi / Mysteriózny / Thriller

Slobodnú matku Christine postretne najväčšia nočná mora každého rodiča – zmiznutie dieťaťa. Napriek usilovnému pátraniu sa nepodarí zachytiť jedinú stopu strateného chlapca. Ubehne pár mesiacov a Walter sa zrazu nájde. Moment nadšenia však vystrieda ďalšia vlna zúfalstva. Nájdený chlapec nie je Walter.

Hrajú: Angelina Jolie, John Malkovich, Jeffrey Donovan

Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu

Rok: 2016

Žáner: Vojnový / Historický / Dráma / Životopisný

Po útoku Japonska na Pearl Harbor sa do služby vlasti prihlásilo mnoho mladých mužov. Bol medzi nimi aj 23-ročný Američan Desmond Doss, ktorý z vlastného presvedčenia odmietal nosiť akúkoľvek zbraň a zabíjať ľudí. Kvôli tejto skutočnosti musel čeliť nepochopeniu a útokom zo strany ostatných vojakov.

Hrajú: Andrew Garfield, Vince Vaughn, Teresa Palmer

Posledný samuraj (The Last Samurai)

Žáner: Akčný / Dobrodružný / Dráma / Vojnový / Historický

Rok: 2003

Nathan Algren, hrdina občianskej vojny je ľudská troska a alkoholik. Poručík Gant ho privedie na stretnutie s japonským priemyselníkom, ktorý mu ponúkne prácu pre japonskú armádu. Jeho tlmočník mu vysvetlí, že mladý cisár Meidži má v pláne otvoriť Japonsko západnej civilizácií, no rebeli z radov samurajov mu v tom chcú zabrániť.

Hrajú: Ken Watanabe, Tom Cruise, William Atherton

- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here