Máte iPhone? Pokiaľ ste odpovedali áno, pravdepodobne využívate aj technológiu rozpoznávania tváre s názvom Face ID. Apple ju predstavilo ešte v roku 2017 a dnes sa dostáva aj do zariadení od konkurencie. Napadlo by vás ale niekedy, že sa ňou inšpiruje automobilový priemysel?

Reklama: Na Ecophone kúpite iPhone za fantastickú cenu s 24 mesačnou zárukou a dopravou ZADARMO. Zariadenia majú k dispozícii aj nabíjací adaptér ako bonus.

Presne to sa totiž teraz stalo, pričom odomykanie a štartovanie auta za pomoci tváre začal už dávnejšie skúmať juhokórejský Hyundai. Prvým modelom, ktorý má túto technológiu podporovať bude Genesis GV60 – pre tých čo nevedia, pod značkou Genesis sa predávajú prémiové vozidlá Hyundai.

Nová kórejská technológia nesie názov Face Connect a inžinieri uvádzajú, že vám bude stačiť jeden pohľad na auto, aby ste sa dostali dnu. Samozrejme, predchádzať tomu budú nastavenia priamo vo vozidle, kde si vytvoríte svoj unikátny používateľský profil. Presne takto to funguje aj na iPhone od Apple.

Mimoriadne užitočná drobnosť

Genesis odomkynie auta tvárou podobne ako iPhone
Zdroj: Motor1

Výrobca uvádza, že na stredovom stĺpiku môžete vidieť špeciálny zelený LED indikátor, ktorý vám prezradí, či je váš prístup do vozidla povolený alebo zakázaný. Akonáhle sa naň pozriete, systém by mal biometricky autentifikovať vašu tvár. Pokiaľ nastane zhoda s vašim profilom, do auta sa dostanete aj bez kľúčov.

Firma všetkých budúcich zákazníkov uisťuje, že žiadne z dát, ktorými bude auto disponovať, sa nebudú ukladať a ani nahrávať na žiadne iné zariadenia mimo rozhrania automobil – majiteľ. O bezpečnosť je teda postarané.

Genesis odomkynie auta tvárou podobne ako iPhone
Zdroj: Genesis

Nová technológia by mala byť ideálna pre ľudí, ktorí majú radi rôzne aktivity. Spomeňme napríklad plávanie, horolezectvo, beh alebo lyžovanie. Nech už budete robiť čokoľvek, váš kľúč vám pritom nebude prekážať, pretože auto odomknete jediným pohľadom do kamery.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte o tejto novinke vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. 

Prečítajte si tiež  S novými Apple zariadeniami sa už čoskoro roztrhne vrece. Na toto všetko sa môžeme tešiť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here