Keď spoločnosť Apple predstaví nový iPhone, v celom svete nastane obrovský ošiaľ. Ľudia sa idú za týmto zariadením doslova potrhať a objednávajú ho ako na bežiacom páse. Nie každý však potrebuje poslednú generáciu, ktorá býva zvyčajne príliš drahá.

iPhone je veľmi trvácne zariadenie so softvérovou podporou pokojne aj na 5 – 6 rokov. Veď iPhone X (predstavený v roku 2017) bude dostávať najnovšie updaty na iOS 16 ešte v roku 2023. Aj preto dáva čoraz väčší zmysel nákup staršieho zariadenia v dobrom stave so zárukou a všetkým potrebným príslušenstvom v balení.

Na Ecophone majú presne takéto produkty skladom. V dnešnom článku sa pozrieme na 5 dôvodov, prečo by ste mali zvážiť ich nákup:

1. Výrazne nižšia cena za iPhone v TOP stave 

iOS v iPhone a iPhone 12 Pro Max vo farbe Graphite
Zdroj: Unsplash / David Švihovec / Benny Bowden (úprava redakcie)

Začnime tým najdôležitejším – cenou. Ako iste viete, repasované zariadenia sú lákavé najmä preto, lebo ich môžete získať výrazne lacnejšie než tie nové. Je síce pravda, že už predtým mohli byť používané no v Ecophone ich starostlivo kontrolujú, čistia a dezinfikujú či už zvonku alebo zvnútra. Nemusíte sa teda obávať žiadnych nečakaných problémov.

Mnoho ľudí sa tiež obáva, že keď si kúpia repasovaný iPhone, bude plný škrabancov, oderkov a podobných nedokonalostí. Aj preto na Ecophone ponúkajú možnosť nákupu podľa stavu, vďaka čomu si môžete vybrať z troch variant „Dobrý„, „Veľmi dobý“ alebo „Ako nový„.

Ak si napríklad kúpite iPhone 12 vo veľmi dobrom stave, zaplatíte zaň iba 519 €. Ak preferujete skôr telefón v TOP stave „Ako nový“, pripravte si na toto isté zariadenie 589 €. Hoci je to o 60 € viac, oproti úplne novému kusu stále ušetríte cez 100 €. Rozdiely zrejme ani nespoznáte. Nezabúdajte tiež, že pokiaľ na iPhone nebudete nosiť kryt alebo ochranné sklo, tak či onak na ňom po čase pribudnú známky používania.

2. Ekologický prístup, ktorý je dnes dôležitý 

iPhone 13 vs 14 porovnanie
Zdroj: YouTUbe / Matthew Moniz (úprava redakcie)

Znie to možno ako klišé ale je to tak. Pokiaľ si kúpite zariadenie v stave ako nové po niekom, kto ho používal a neskôr prešiel na novší model, ide o veľmi ekologický a udržateľný prístup pre obe strany. Navyše, repasovaný iPhone môžete po roku alebo dvoch ešte stále predať a potom bude slúžiť tretiemu majiteľovi. Jablkové zariadenia si totiž veľmi dobre držia cenu.

Apple dnes vyrába svoje mobilné zariadenia tak, že doslova nechce, aby ste si každý rok kupovali novú generáciu. Pozrite sa napríklad na iPhone 13 (na Ecophone dostupný od 739 €) a iPhone 14, na ktorých takmer nie sú pozorovateľné zmeny.

Prečítajte si tiež  Apple vysvetľuje, prečo bojuje proti falošným batériám obmedzením v iOS 13.

Okrem drobných odlišnosti vo farbách či zanedbateľnom zlepšení v oblasti fotoaparátov, ktoré ako bežný používateľ aj tak nebudete vnímať, sú tieto smartfóny prakticky rovnaké. Apple však predáva iPhone 14 za 999 €, takže ak si kúpite starší iPhone 13 v TOP stave za 739 €, ušetríte krásnych 260 € a o nič neprídete. To sa skrátka oplatí.

3. Rovnaká záruka ako pri úplne novom kuse

Oprava hardvéru iPhonu 14 prebieha už výhradne zo zadnej strany zariadenia
Zdroj: iFixit

Pokiaľ sledujete trh s repasovanými Apple zariadeniami, pravdepodobne viete, že záruka na takéto produkty sa zvyčajne pohybuje na úrovni 12 mesiacov (predajca ju musí dávať zo zákona).

Každopádne, ak budete nakupovať na Ecophone, zadarmo dostanete benefit v podobe predĺženej 24 mesačnej záruky rovnako, ako na úplne nové zariadenie.

Vďaka tomu máte istotu, že ak sa vám čokoľvek na iPhone pokazí, bez problémov ho môžete reklamovať a predajca váš problém vyrieši. Ecophone však podotýka, že pravdepodobnosť na niečo takéto je minimálna. Sám totiž zaznamenáva nízke percento reklamácií, čo je perfektná vizitka. Svedčí o tom koniec koncov aj 98 % hodnotenie spokojnosti od zákazníkov na Heureka.sk.

4. Adaptér v balení. Telefón môže mať aj novú batériu

iPhone so 100 % zdravám batérie
Zdroj: Unsplash / N.Tho.Duc (úprava redakcie)

Možno o tom neviete, no Apple už od konca roka 2020 nedodáva ku svojim mobilným zariadeniam nabíjací adaptér. V balení tak nájdete len Lightning kábel a pokiaľ nemáte nič, do čoho by ste ho mohli napojiť, musíte investovať ďalšie peniaze do dodatočného príslušenstva.

Ak však budete nakupovať na Ecophone, tohto problému sa zbavíte. Predajca vám totiž pribalí do krabice nabíjací adaptér grátis, vďaka čomu nebudete mať s dopĺňaním energie absolútne žiaden problém.

A aby toho nebolo málo, pokiaľ by ste chceli novú originálnu batériu so 100 % zdravím, u tohto predajcu si ju môžete dokúpiť za rozumný príplatok a on vám ju ešte pred odoslaním vymení. Každopádne, Ecophone vám dáva tak či onak garanciu, že každé zariadenie, ktoré predáva, má zdravie aspoň 80 %.

5. Vďaka doprave zadarmo nemáte čo stratiť

iPhone 11 Pro Max
Zdroj: Unsplash / Daniel Romero (úprava redakcie)

Ľudia sa obávajú, že keď si kúpia repasovaný iPhone, príde im zariadenie, s ktorým nebudú spokojní. Ecophone chce ale urobiť všetko preto, aby bol váš zážitok z nákupu čo najpozitívnejší.

Aj preto vám pošle smartfón na adresu úplne ZADARMO a pokiaľ sa vám nebude niečo zdať alebo páčiť, do 14 dní ho môžete vrátiť bez udania dôvodu.

TOP ponuky na Ecophone, z ktorých si vyberie každý 

Na záver prinášame aj zoznam niekoľkých iPhonov na Ecophone, ktoré majú perfektnú cenu a sú dostupné v rôznych farbách, pamäťových variantoch a taktiež stave.

Prečítajte si tiež  iPhone sa stal kráľom ďalšieho rebríčka. V tomto aspekte doslova rozprášil konkurenciu

Upozorňujeme tiež na to, že táto firma ponúka aj dostupné slúchadlá EarPods či inteligentné hodinky Apple Watch. Jej portfólio je teda skutočne široké:

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here