Ohľadom predstavenia budúcich iPhonov 12 koluje viacero špekulácií. Niektoré sa týkajú aj balenia. To bude oveľa „chudobnejšie“, než doposiaľ. Vytratí sa nabíjací adaptér a takisto slúchadlá EarPods. Dnešný únik ale naznačuje príchod špeciálnej bezdrôtovej podložky.

iPhone 12 a bezdrôtová nabíjačka

Žeby nám Apple ponúklo „bolestné“ v podobe bezdrôtovej nabíjačky v balení iPhonu 12 (alebo aspoň prémiovejšej verzie Pro)? Nie je to vylúčené. Na internete sa objavilo video, ktoré túto teóriu potvrdzuje.

Podľa autora vidíme novú nabíjaciu podložku (alebo jej prototyp), určenú pre pripravovaný smartfón. Má okrúhly a štíhly tvar s vypuklým otvorom vo vrchnej časti.

Celé zariadenie je v bielej farbe a spodok tvorí kovové púzdro. Nachádza sa tu aj niečo, čo silno pripomína priestor pre napájací adaptér. Ak je ale video skutočné, konektivitu by mohol zabezpečiť skôr USB Lighnting kábel.

Už dávnejšie úniky zobrazovali iPhone 12 (respektíve originálne puzdra) s rovnako veľkým priestorom v zadnej časti pre bezdrôtové nabíjanie.

To by malo byť rýchlejšie než doposiaľ. Pokiaľ sa navyše pozriete na údajný skelet krabičky, jedna z jeho častí má podobný tvar ako „záhadné“ príslušenstvo na videu nižšie. Dávalo by to teda zmysel.

Samozrejme, momentálne nevieme na 100% potvrdiť, či v balení iPhonu 12 uvidíme bezdrôtovú nabíjačku. Všetko sa dozvieme až v októbri 2020, na oficiálnom predstavení.

Ako ale možno viete, technologický gigant plánuje v následujúcich dvoch rokoch predstaviť smartfón, bez akéhokoľvek otvoru pre kábel.

Toto by mohol byť prvý krok k tomu, aby si používatelia zvykli na nový druh nabíjania. Do komentára nám napíšte, či si myslíte, že je niečo podobné vôbec reálne.

Podľa nášho názoru áno, no s istým tvrdením sme radšej opatrní. Poznáme Apple a takisto aj jeho prístup k zákazníkom. Nechajme sa prekvapiť.

zdroj

Prečítajte si tiež  Takto by mohol vyzerať iOS 14. Brali by ste ho?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.