Len nedávno sme vám priniesli výber najlepších filmov pre milovníkov áut a rýchlej jazdy. Dnes pokračujeme výberom najlepších filmov, v ktorých hrá Keanu Reeves. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Matrix (The Matrix)

Žáner: Akčný / Sci-Fi

- Reklama -

Rok: 1999

Matrix Thomas Anderson je normálny mladý muž, ktorý sa snaží prežiť v každodennom zhone veľkomesta. Raz v noci sa mu sníva, že bol v podobe dát vložený do počítača a všetko čo považoval za skutočnosť je len vírom dát. Má pocit, že jeho myseľ bola ukradnutá a uväznená v obrovskom Matrix počítači budúcnosti. Začína vážne pochybovať o svojej každodennej skutočnosti.

Nebezpečná rýchlosť (Speed)

Žáner: Akčný / Thriller

Rok: 1994

Policajný špecialista Jack Traven má za úlohu zneškodniť bombu umiestnenú pomstychtivým vydieračom na autobus. Situácia je o to vážnejšia, pretože Jack musí udržiavať rýchlosť autobusu nad 100km/h, inak bomba exploduje. A to nie je v uliciach Los Angeles vôbec jednoduché.

Constantine

Žáner: Mysteriózny / Fantasy / Thriller / Horor

Rok: 2005

Keď sa John Constantine od doktorov dozvie, že čoskoro zomrie, dá sa dokopy s nedôverčivou policajtkou Angelou, aby spoločne vyriešili záhadnú samovraždu jej dvojčaťa. Pátranie po pravde ich privedie do sveta anjelov a démonov, ktorí existujú priamo pod povrchom Los Angeles. Obaja sa stanú zajatcami sledu katastrofických udalostí z iného sveta.

John Wick

Žáner: Akčný / Krimi / Thriller

Rok: 2014

John Wick je presne ten typ človeka, s ktorým si netreba nič začínať. Niekto sa mu však vkradne do domu, zabije jeho milovaného psa a ukradne mu auto. To sa proste nemalo stať. Zatiaľ čo sa John Wick vydáva na drsnú vendetu, stáva sa terčom svojich bývalých kolegov – nájomných zabijakov.

Diablov advokát (Devil’s Advocate)

Žáner: Dráma / Mysteriózny / Thriller

Rok: 1997

Dej filmu sa sústreďuje okolo mladého právnika Kevina Lomaxa, ktorý je pre víťazstvo v súdnej sieni schopný čohokoľvek. Práve obhajuje učiteľa matematiky, ktorý je obžalovaný zo sexuálneho obťažovania svojej študentky. Napriek tomu, že všetkým v súdnej sieni je jasné, že je vinný, porota ho oslobodí. Aj vďaka tomu si Kevina všimne samotný Lucifer a ponúkne mu prácu vo svojej firme.

Kráľ ulice (Street Kings)

Žáner: Krimi / Dráma / Thriller / Akčný

Rok: 2008

Neústupný policajt Tom Ludlow, ktorý už dlhé roky slúži v Los Angeles, sa ocitá v priamom centre konšpirácií a zrady. Potom ako je jeho parťák zavraždený, vynoria sa dôkazy, ktoré zo zločinu usvedčujú práve jeho. Ludlow pochopí, že jeho vlastný život je v nebezpečí a že nemôže nikomu dôverovať.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.