Spoločnosť Apple nám už zajtra na evente Wonderlust predstaví úplne nový iPhone 15, ale aj ďalšie dôležité zariadenia, medzi ktorými nemajú chýbať nové inteligentné hodinky Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2. generácie. A aj keď sa doteraz hovorilo, že nepôjde o žiadnu extrémnu inováciu, čo je stále pravda, predsa sa dočkáme pozitívnych noviniek, ktoré minimálne potešia.

Tou hlavnou bude samozrejme prepracovaný procesor S9, ktorý už bude skutočne novou generáciou čipu. Tí z vás, ktorí nás sledujú dlhšie vedia, že procesory S6, S7 a S8 použité v súčasných, ale aj minulých generáciách Apple Watch sú prakticky totožné. Jediné čo sa pri nich každý rok v septembri zmenilo bolo ich marketingové označenie. Späť však k téme. Čip S9 by mal byť produkovaný modernejším 5 nm procesom (namiesto 7 nm) a jeho základ by mal pochádzať z čipu A15 Bionic, ktorý môžeme poznať z iPhonov aj iPadov.

Vďaka tejto zmene budú nové Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2 výrazne rýchlejšie pri náročných úlohách a rovnako by mohli byť aj energeticky úspornejšie. To znamená dlhšiu výdrž batérie na jedno nabitie, ktorá je pri Apple Watch často považovaná za tu najslabšiu stránku. Skvelou správou navyše je, že to stále nie je všetko.

Apple Watch budú ešte presnejšie 

Apple Watch senzor
Zdroj: Apple

Obe inteligentné hodinky by totiž mali dostať ešte presnejšie senzory, ktoré by sa mohli postarať o hodnovernejšie dáta z vašej športovej aktivity, ale aj bežného nosenia na ruke. Nové Apple Watch vás budú sledovať vždy, keď to bude možné a všetko do detailov zapisovať do aplikácie Zdravie vo vašom iPhone.

Bližšie podrobnosti v tejto chvíli nie sú jasné, no Gurman hovorí o tom, že Apple v podstate zdokonalí skoro dokonalé technológie, ktoré máme „na palube“ dnešných modelov Apple Watch.

S tým bude súvisieť aj vydanie nového ultraširokopásmového U2 Wideband, vďaka ktorému by sa hodinky mohli dať ľahšie vyhľadať cez aplikáciu Nájsť a rovnako by to mohlo byť užitočné aj v budúcnosti, keď by mohli lepšie spolupracovať s náhlavnou súpravou Apple Vision Pro. V tejto súvislosti sa totiž hovorí o iPhone 15 (ktorý dostane tiež modernejší ultraširokopásmový čip).

Ďalšie inovácie pre Apple Watch

Apple Watch
Zdroj: Daniel Korpai

Na záver už iba jedna zaujímavá informácia a to tá, že ako Apple Watch Series 9, tak aj Apple Watch Ultra 2 by mali v roku 2023 získať komponenty, ktoré boli vytlačené na 3D tlačiarni.

Prečítajte si tiež  iPhone 12 ponúka rýchlejší osobný hotspot. Apple sa tým nepochválilo.

Okrem zrýchlenia výroby a zníženia nákladov by to mohlo priniesť benefit aj pre zákazníkov a nie len pre Apple. Spoločnosť by podľa niektorých zdrojov mohla týmto spôsobom znížiť celkovú hmotnosť zariadenia, vďaka čomu by sa pohodlnejšie nosilo na ruke.

To, či sa to napokon podarí ukáže až čas. Každopádne, inovácia pre Apple Watch nebude v roku 2023 nijako obzvlášť zaujímavá a dovolíme si tvrdiť, že si v Cupertine s týmito produktami veľa práce nedali.

Na druhej strane, je to evolúcia už fungujúceho a dobre sa predávajúceho produktu, ktorý možno ani nepotrebuje nutné zásahy do hardvéru či dizajnu. Uvidíme teda, ako na Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2 zareagujú samotní zákazníci. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -