Apple sa nám pochválilo, že jeho nový iPhone 12 je až 4x odolnejší v porovnaní s predchodcom. Displej by mal mať vylepšenú povrchovú úpravu, ktorá zabráni škrabancom z bežného používania. Na inováciu sa už veľmi tešíme. V dnešnom článku prezradíme prečo.

iPhone 12/12 Pro a jeho odolné sklo

Technologický gigant sa v roku 2020 snažil a v spolupráci so spoločnosťou Corning (vyrábajúci Gorilla Glass) vyvinul novú ochranu Ceramic Shield. Apple nám sľubuje až 4x vyššiu odolnosť voči pádom, o ktorú sa postará tvrdšie sklo a takisto ploché hrany hliníkového/oceľového rámu.

Tiež sme sa dočkali informácie, že iPhone 12 bude menej náchylný na škrabance a iné povrchové poškodenie. Zabezpečí to dvojitý proces iónovej výmeny, ktorý sa používa pri sklách umiestnených v zadnej časti zariadení.

No a aj keď kompetentní tvrdia, že iPhone 11 a iPhone 11 Pro má veľmi odolné sklíčko, nie je to celkom pravda. Viacero používateľov sa nám sťažovalo na nepríjemné ryhy alebo jemné škrabance, ktoré sa objavili aj pri veľmi šetrnom používaní.

Svoje dodal známy YouTuber Austin Evans na Twitter účte. Zdieľal fotografiu obrazovky iPhonu 11 Pro, na ktorom sa nachádzalo množstvo vizuálnych poškodení. Austin dodáva, že smartfón používal cca rok a nikdy ho nijak extra nešetril. Napriek tomu ale obrazovka vykazuje značné známky poškodenia, ktoré nepotešia žiadneho majitelia.

Samozrejme, že nemáme v záujme cielene kritizovať Apple. V tomto smere ale cítime nedostatok, ktorý môže práve Ceramic Shield napraviť. Škrabance sme si našli aj my v redakcii. Dokonca sa nachádzajú na zariadení (iPhone 11), ktoré okrem 1-2 dní (odkedy bolo zakúpené) používa ochranné sklíčko. Ako ste na tom vy? Napíšte nám do komentára.

zdroj

Prečítajte si tiež  Chlapík prestaval iPhone X do šasi iPhonu 12 Pro. Výsledok je zaujímavý
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.