Celosvetové predaje iPhonu 12/12 Pro budú spustené až v piatok (16. októbra). Napriek tomu, že do tejto chvíle platí na všetky zariadenia prísne embargo, na internet sa dostalo prvé Hands-On video drahšieho iPhonu 12 Pro v prevedení Graphite.

iPhone 12 Pro na prvom Hands-On videu

Mnohí fanúšikovia spoločnosti Apple sa už nevedia dočkať chvíle, kedy uvidia nový iPhone 12/12 Pro naživo.

Je síce pravda, že výrobca poskytol dostatočné množstvo propagačných materiálov, no takmer vždy sa jedná len o štúdiové zábery, ktoré môžu niektoré detaily skresľovať.

Zvyčajne to funguje tak, že niektorí šťastlivci (recenzenti) sa k týmto produktom dostanú skôr ako ostatní, no videá a ani fotografie nemôžu zverejniť do určitého dňa. Dôvodom je prísne embargo.

Napriek tomu všetkému sa však iPhone 12 Pro dostal do rúk niekomu, kto porušil pravidlá. Nasledujúce video zdieľal Twitter účet DuanRui a priblížil nám plochý dizajn, či nové farebné prevedenie Graphite. Výrobok je z nášho pohľadu veľmi tenký a elegantný. Takýto dizajnový jazyk iPhonu roky chýbal a sme radi, že je konečne späť (otázny je ešte komfort používania).

Všimnite si, ako perfektne pôsobia odlesky na plochých hranách. Tak isto je cítiť, že iPhone 12 mierne schudol (z 8,1mm na 7,4mm). Nejedná sa o závratné hodnoty, no v praxi budú príjemné.

Prečo iPhone nebol zapnutý?

Určite sa tu nájde niekto, kto bude snímok spochybňovať a úplne tomu rozumieme. Každopádne, zariadenie na videu nepôsobí ako lacná atrapa alebo falošná čínska napodobenina. Fotoaparáty + LiDAR skener sú vypracované s maximálnou precíznosťou.

Pokiaľ sa navyše pýtate, prečo iPhone 12 Pro nebol zapnutý, odpoveď je jednoduchá. Ak by to autor videa urobil skôr, ako by skončilo embargo, firma by sa dostala k údajom z aktivácie (a vedela by napríklad určiť odkiaľ tento kus pochádza). Do komentára nám napíšte, ako na vás pôsobí dizajn. Za nás úplne super!

Prečítajte si tiež  Elon Musk chystá ďalšiu zmenu pre Twitter. Týka sa limitu znakov v tweetoch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.