Spoločnosť Apple predstavila nový iPad Air 4. generácie. Z nášho pohľadu ide o najväčšou inováciu celého večera. Zákazníkovi ponúkne úplne nový dizajn, extrémny výkon a v konečnom dôsledku aj príjemnú cenovku, ktorú si rozoberieme nižšie.

iPad Air 4.generácie – slovenské ceny

Aj keď si naň musíme počkať až do októbra, peniaze si môžeme pripraviť už dnes. Novinka štartuje na domácom trhu (v USA) so sumou 599$ za základný 64GB model.

Pokiaľ sa zákazník rozhodne pre väčšie úložisko s 256GB kapacitou, pripraviť by si mal 749$. Ako to ale bude vyzerať na Slovensku? Potešíme vás podobne ako pri Apple Watch Series 6.

Podľa nemeckého Apple Online Store bude novinka dostupná od 632,60€ za základný 64GB model. Ak si vyberiete 256GB prevedenie, zaplatíte 798,35€. To sú veľmi priaznivé ceny. Za podporu LTE siete sa pripláca ďalších cca 130€.

Opäť máme teda pocit, že Apple prehodnotilo prepočet pri porovnaní USA s Európou. Doposiaľ sme za 599$ zariadenie zaplatili ďaleko viac eur.

Samozrejme vyššie uvedené čiastky nie sú úplne 100% prispôsobené slovenskému trhu. Miestni reselleri môžu ceny mierne upraviť (napríklad zaokrúhliť).

Každopádne sme však s nimi spokojní, nakoľko sú ďaleko nižšie v porovnaní s tým, čo sme reálne očakávali. Do komentára nám napíšte, či pôjdete do iPadu Air 4. generácie!

Cenník

  • iPad Air 64GB Wi-Fi – 632,60€
  • iPad Air 256GB Wi-Fi – 798,35€
  • iPad Air 64GB Wi-Fi + LTE769,10€
  • iPad Air 256GB Wi-Fi + LTE934,80€
Prečítajte si tiež  Apple zmení používateľom s novou službou život. Dočkáme sa jej v iOS 17
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.