Spoločnosť Apple si prísne stráži kvalitu svojich produktov. Aj preto ich nemôžu vyrábať ktorékoľvek spoločnosti a všetky procesy sa dlhodobo testujú predtým, než sa zavedú do praxe. Ako sa však hovorí, aj majster tesár sa raz utne a firma predá zákazníkovi produkt, ktorý nie je dokonalý a má vstavanú výrobnú vadu.

V takomto prípade dochádza ku zvolávacím akciám, na ktoré má nárok každý majiteľ chybného produktu aj mimo záruky. Na to, aby ste si overili, či je vaše zariadenie v zozname problematických kúskov, však potrebujete poznať jeho sériové číslo. To sa v prípade inteligentných hodiniek Apple Watch nachádza na troch samostatných miestach.

1. Nastavenia Apple Watch 

Najjednoduchší prístup k sériovému číslu Apple Watch máte samozrejme na zariadení samotnom. Pokiaľ vám funguje displej, všetko nájdete v Nastaveniach.

Zdroj: 9to5mac
  • Otvorte si aplikáciu Nastavenia na svojich Apple Watch
  • Vyberte položku Všeobecné
  • Pokračujte na tlačidlo Info
  • Vyhľadajte položku: Sériové číslo

2. Nastavenia iPhone

Pokiaľ chcete zistiť sériové číslo vašich Apple Watch na svojom iPhone, aj tu ho samozrejme bez problémov vyhľadáte. Postup je takmer rovnaký ako v bode č.1, avšak na jeho zistenie musíte použiť predinštalovanú aplikáciu Watch.

  • Otvorte si aplikáciu Watch na svojom iPhone
  • Vyberte položku Všeobecné
  • Pokračujte na tlačidlo Info
  • Vyhľadajte položku: Sériové číslo

3. Nápis na Apple Watch

Pokiaľ sa z akéhokoľvek dôvodu nemôžete dopracovať ku sériovému číslu na iPhone a ani na Apple Watch, tento údaj sa vo fyzickej podobe vyskytuje aj priamo na zariadení. Nezabudnite si ale zobrať lupu, pretože čísla a písmena sú veľmi malé a ťažko čitateľné.

  • V prípade prvej generácie hodiniek Apple Watch je sériové číslo vyrazené na zadnej strane hodiniek
  • V prípade hodiniek Apple Watch Series 1 a novších sa sériové číslo nachádza vo vnútri otvoru na remienok, ako je znázornené na obrázku vyššie

4. Ďalšia možnosti

Na záver pridávame ešte niekoľko tipov, kde sa môžete v súvislosti s Apple Watch stretnúť s ich sériovým číslom. V prvom rade by ste ho mali hľadať na spodnej strane originálnej krabice. Práve tu ho Apple uvádza pri všetkých svojich produktoch.

Prečítajte si tiež  Muž potajomky sledoval polohu svojej priateľky cez Apple Watch. Zatkla ho polícia

Sériové číslo sa však teoreticky môže vyskytovať aj na originálnej účtenke od Apple Watch (závisí od toho, kde ste ich kupovali). A ak ste skutočne v koncoch, prejdite na stránku iCloud.com, prihláste sa a potom prejdite do sekcie Nastavenia účtu > Moje zariadenia. Práve tu by sa mali vyskytovať posledné štyri číslice sériového čísla vašich Apple Watch (a zvyšných zariadení).

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -