Vynaliezavosť niektorých ľudí nemá hraníc. Po tom, čo sa vo svete objavilo niekoľko škandálov týkajúcich sa tajného sledovania osôb za pomoci AirTagov, sa rozhodol muž z amerického Tennessee uprednostniť iné riešenie. Svojej priateľke schoval do auta inteligentné hodinky Apple Watch a následne sledoval ich polohu za pomoci špeciálnej aplikácie.

Netrvalo ale dlho a istý Lawrence Welch (29) bol zatknutý, pričom polícia ho rovno obvinila za nedovolené používanie elektronického zariadenia pripevneného k vozidlu, ktoré odosielalo do jeho mobilného zariadenia polohu.

Policajti mali v tomto prípade zásah v špeciálnom centre, zabezpečujúcom bezpečnosť pre rodiny. Bezpečnostná služba kontaktovala strážnikov po tom, čo sa Welch snažil dostať ku obeti, keď si práve vybavovala ochranný príkaz. Žena tvrdila, že sa jej priateľ niekoľkokrát vyhrážal zabitím.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 3 sa konečne rozlúčia s predajom. Aká je budúcnosť jablkových hodiniek?

Policajtom tiež prezradila, že s priateľom používala aplikáciu Life360 na vzájomné zdieľanie polohy, no ešte dávno predtým, ako nastúpila do bezpečnostného centra, ju stihla deaktivovať.

Aj napriek tomu však bola neustále „bombardovaná“ výhražnými textovými správami, ktoré obsahovali jej aktuálnu polohu. Priateľ sa takisto dožadoval, aby mu obeť urýchlene zavolala.

Apple Watch pripevnil na koleso. Teraz čelí obvineniu 

Apple Watch Series 3
Zdroj: Unsplash / Raagesh C

Podľa polície sa obvinený dostal k budove spomínaného bezpečnostného centra, no namiesto toho, aby vošiel dnu, smeroval ku autu obete a na chvíľu sa prikrčil pri kolese. Keď sa k autu priblížil strážnik, okamžite si všimol, že na jednom z lúčov kolies sa nachádza pripevnené zariadenie. Išlo o Apple Watch, o ktorých sa neskôr zistilo, že patria Welchovi.

Jeho cieľom bolo sledovať priateľku aj po tom, ako deaktivovala svoju polohu v aplikácii Life360 a pravdepodobne mu to chvíľu fungovalo. Ku autu pripevnil svoje zariadenie, v ktorom bola spomínaná apka a následne mohol pozorovať, kde sa presne nachádza.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Na záver už iba dodáme, že uvedený incident bol pokračovaním predchádzajúcich udalostí z júla 2021, pričom Welch čelil dvojici obvinení z domáceho násilia. Neskôr bol v decembri kvôli týmto udalostiam zatknutý. Stalkingom cez Apple Watch si ale určite nepomohol. Práve naopak.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -