Len včera sme vás informovali o veľkej aktualizácii operačných systémov iOS 14, iPadOS 14 či tvOS 14. Teraz sa pozrieme na mobilnú verziu, ktorá sa dočkala 3 dôležitých vylepšení. Toto priniesla siedma vývojárska beta.

Ešte predtým ako začneme, radi by sme vás upozornili na jeden dôležitý fakt. Tí, ktorí ste si už iOS 14 beta 7 nainštalovali viete, že update mal až 4,75 GB (na iPhone 11 Pro). Napriek tomu sa tu ale nenachádza veľké množstvo zmien. Vývojári sa sústredili predovšetkým na rýchlosť a stabilitu. Novinky sú teda iba „kozmetické„.

3. Dúhové tapety pre tmavý režim

Tapety iOS 14

Pokiaľ obľubujete Dark Mode, táto zmena vás poteší. Pri nastavovaní dúhových pozadí si môžete vybrať aj verziu pre tmavý režim. Cez deň bude iPhone ukazovať elegantné farby a večer jednoduchú čiernu. Na výber máte zo šiestich rôznych variantov.

2. Vylepšené kategórie pre App Library

App Library kategórie

Jedna z najlepších inovácii v rámci iOS 14 prešla menším „faceliftom“. Netýka sa dizajnu ale označovania kategórií. To je oveľa sofistikovanejšie ako predtým.

Teraz tu nájdete napríklad sociálne siete, verejné služby, produktivitu, financie, informácie a čítanie, tvorivosť, ďalšie, zdravie a fitness, nakupovanie a jedlo, zábava, cestovanie, hry, arkády a vzdelanie.

1. Opravené pripájanie AirPods

AirPods 3

V niektorých prípadoch sa pri iOS 14 beta 6 vyskytla zvláštna chyba počas pripájania AirPods k iPhonu alebo iPadu. Používatelia sa sťažovali na zobrazovanie nesprávneho textu. V Apple o tom vedeli a všetko dali na správnu mieru. Beta 7 by už mala byť v poriadku.

Tak a to bolo všetko. Počet noviniek je strohý no finálne predstavenie systému sa nezadržateľne blíži. Do komentára nám napíšte, aké zmeny v tomto prípade postrehli vy. Budeme radi za každý váš príspevok…

zdroj

Prečítajte si tiež  Koľko percent kapacity batérie na iPhone môže ubudnúť každý rok?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.