Spoločnosť Corning, ktorá sa už dlhé roky zaoberá vývojom a výrobou odolných skiel pre mobilné zariadenia predstavila najnovší produkt, s názvom Gorilla Glass Victus. Podľa demonštrácie je toto sklo oveľa odolnejšie voči pádom a poškriabaniu ako predchodca a konkurencia. V budúcnosti by sme ho mohli vidieť napríklad aj v iPhone.

Corning predstavil Gorilla Glass Victus

Inžinieri tvrdia, že nový produkt poskytne majiteľom oveľa väčšiu istotu v prípade používania zariadenia. Ak sa vám váš smartfón náhodou vyšmykne z ruky, už to nebude nutne znamenať pavučinu cez celý displej. Zvýšená odolnosť sa týka aj škrabancov. Tých by malo byť počas bežnej prevádzky podstatne menej.

- Reklama -

Spoločnosť Corning teraz zdieľala krátke, dvojminútové video, v ktorom demonštruje, ako moc je vlastne Gorilla Glass Victus odolné.

Pri testoch voči poškriabaniu diamantom odolá tlaku 8 Newtonov! Prakticky vo všetkých smeroch výrazne predbieha svoju konkurenciu. Tá veľakrát nezvládla ani polovicu.

Pri vývoji bolo veľkou výzvou urobiť sklo, ktoré bude takmer nerozbitné. Pomerne často sa dočkávame vylepšení, ktoré sa týkajú eliminácie nepríjemných rýh. Tentokrát je však lepšia celková odolnosť vo všetkých smeroch, čo je skvelý výsledok.

O túto novinku sa určite začnú okamžite zaujímať najrôznejšie technologické spoločnosti z celého sveta. Každý kladie vysoké nároky na odolnosť skiel. Gorilla Glass je však jedna z najlepších vecí na trhu a aj preto očakávame, že by sa v budúcnosti mohla objaviť v iPhone. Nechajme sa prekvapiť.

Nosíte kryt alebo ochranné temperované sklíčko/ fóliu? Napíšte nám do komentára, ako chránite svoje zariadenie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.