Tvorcovia legendárnej hernej série Gran Theft Auto sa rozhodli prepracovať pôvodné tituly GTA III, GTA Vice City a GTA San Andreas do modernejšej podoby a taktiež priniesť ich podporu na moderné herné konzoly.

GTA Trilogy tak bude dostupné na PC, Xbox One, Xbox Series X a S, PlayStation 4, PlayStation 5 a NintendoSwitch 11. novembra za cenu 59,99 €, pričom neskôr v budúcom roku sa dočkáme prepracovanej grafiky aj na iOS či Androide.

Pravdepodobne ste už videli trailer, ktorý nedávno zdieľalo štúdio Rockstar Games. V priebehu jednej minúty si môžete užiť viacero záberov, ktoré zachytávajú nové a staré hry v priamom porovnaní.

YouTube kanál ENXGMA sa ale rozhodol pozrieť sa na úpravy do väčších detailov a tak si video od Rockstar Games rozobral obrázok po obrázku aby definoval všetky zmeny či vylepšenia.

Kde nastali najväčšie zmeny v rámci GTA Trilogy? 

Ako môžete vidieť sami, hoci si každá z hier zachovala „retro“ nádych tituly sú zásadným spôsobom prepracované. To je viditeľné či už na vegetácii, stromoch, textúrach, odleskoch, vykreslovacej vzdialenosti, budovách, svetelných efektoch a podobne.

Prečítajte si tiež  Video: Chlapík porovnal ako beží GTA V na procesore M1 vs M1 Pro. Tu je výsledok

Spomenúť však musíme aj samotné 3D objekty, ktoré už nie sú také hranaté ako kedysi ale vzhľadom na pokročilý vývoj pôsobia oveľa uhladenejším dojmom. Všimnúť si to môžete napríklad na skalách, cestách, tvarovaní krajiny ale aj na koľajniciach, budovách a podobne.

Pozrite si video nižšie a presvedčte sa sami, či sa vám zmeny páčia alebo nie. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.