Pokiaľ patríte medzi fanúšikov hrania, dnešné video si nemôžete nechať ujsť. Aj keď hra GTA V nie je stavaná na platformu ARM Apple Sillicon, pomocou emulátorov ju dokážete s určitými obmedzeniami predsa len spustiť.

Dôkazom je aj tento článok, ktorý sme napísali ešte v decemberi 2020. Dnes už je ale situácia celkom iná a zatiaľ čo sa pôvodne na emuláciu GTA V používal program Parallels, šikovní hráči objavili lepšiu alternatívu v podobe programu CrossOver, ktorý dosahuje oveľa lepšie výsledky.

Samozrejme, nakoľko sa na pozadí dejú veľmi zložité procesy, nemôžete rátať s tým, že GTA V spustíte na tých najvyšších grafických nastaveniach aj keď má nový procesor M1 Max až 32 jadrovú GPU.

Na strane druhej, pokiaľ si odpustíte niektoré drobné nedostatky a taktiež oželiete „maximálnu grafiku“, celú hru vychutnáte bez sekania.

GTA V sa dá pomerne bez problémov hrať na oboch procesoroch 

GTA V je dostupné úplne zadarmo
GTA V je dostupné úplne zadarmo

Postačí vám na to už základný MacBook Pro 13″ s procesorom M1 (8 jadier CPU a 8 jadier GPU), na ktorom môžete GTA V hrať cez CrossOver pri ideálnych 40 – 60 FPS.

Pokiaľ ale zvolíte drahší variant procesora M1 Pro v MacBooku Pro 14″ alebo 16″, ľahko sa dostanete aj na 60 – 85 FPS vďaka čomu lepšie oceníte aj úplne nový 120 Hz mini-LED ProMotion displej. Do istej miery tomuto výsledku pomohla aj vyššia operačná pamäť RAM (16 GB vs 8 GB).

Prečítajte si tiež  GTA The Trilogy - Definitive edition odkrýva oficiálny trailer. Cena vás nepoteší

Pochopiteľne, MacBook Pro nie je počítač, ktorý by bol určený na hranie. Taktiež treba podotknúť, že cez CrossOver môžete spustiť iba cracknutú verziu GTA V, nakoľko program nepodporuje aplikáciu Rockstar Game Launcher.

Inžinieri dali však tomuto zariadeniu do vienka extrémny výkon, ktorý teraz môžu vývojári hier na 100 % využiť. Nechajme sa prekvapiť, či sa chopia príležitosti! Šanca je to obrovská…

Zariadenia, na ktorých prebiehal test

  • MacBook Air 13″ – M1 (8 jadier CPU a 8 jadier GPU), 8GB RAM
  • MacBook Pro 14″ – M1 Pro (8 jadier CPU a 14 jadier GPU), 16GB RAM
  • MacBook Pro 16″ – M1 Pro (10 jadier CPU a 16 jadier GPU), 16GB RAM

Môže ťa zaujímať
- Reklama -