V situácii keď prakticky všetci hráči čakajú na ohlásenie GTA VI, pretože súčasné GTA V bolo vydané už pred viac ako 8 rokmi prichádza Rockstar Games s esom v rukáve v podobe remastru starších titulov GTA: III, GTA: Vice City a GTA: San Andreas. 

Všetky vymenované hry už sa už odohrávajú v modernejšom 3D prostredí a najstarší titul nedávno oslávil 20 rokov od svojho uvedenia na trh.

Kompetentní to pochopiteľne využili a aj preto zverejnili prvý trailer na remaster starých hier, s ktorými mnoho z nás strávilo detstvo a aj preto sú obrovskou nostalgiou.

GTA The Trilogy – Definitive edition prináša novú grafiku, avšak zachováva starý štýl 

V krátkom videu môžete vidieť výrazné grafické zmeny, s ktorými súvisí úplne prepracované nasvietenie, dlhšia vykreslovacia vzdialenosť, detailnejšie spracované postavy či modely vozidiel, nové efekty počasia (napríklad počas dažďa), raytracing či reálne odrazy.

Zabudnúť nemôžeme ani na kvalitnejšie spracované textúry, ktoré konečne pôsobia hodnoverným dojmom.

V Rockstar Games si ale zrejme povedali, že GTA The Trilogy – Definitive edition si musí zachovať svoju pôvodnú formu a aj preto nie je grafika „dokonalá“ (napríklad tak ako na GTA V).

Prečítajte si tiež  Poznáme PC požiadavky na GTA Trilogy. Prekonajú aj GTA V!

Predpokladáme, že sa tento prístup mnohým z vás páčiť nebude, avšak z nášho pohľadu je úplne v poriadku. Okrem kultových dialógov, perfektných misií a deja dotváral kultovú atmosféru všetkým hrám práve vizuál. A ten nie je ničím narušený ale len v rámci možností vylepšený.

Spomenúť musíme aj to, že GTA The Trilogy – Definitive edition prinesie kruhový výber zbraní alebo rádií podobne ako to má GTA V. Hráči sa tiež môžu tešiť na modernejšie spracovanú mini mapu. Ovládanie by teda mohlo byť o niečo prívetivejšie.

Dátum vydania a poriadne vysoká cena 

Novinka bude k dispozícii na platformách PC, Xbox One, Xbox Series X a S, PlayStation 4, PlayStation 5 a Nintendo Switch11. novembra 2021, pričom iOS a Android sa remastru dočkajú až niekedy počas roka 2022.

To čo hráčov zrejme nepoteší bude cena. Všetky tituly si budete musieť kúpiť v jednom balíčku, takže individuálny výber iba jednej alebo dvoch hier nebude možný. Za všetko zaplatíte až 59,99 € čo nie je najmenej.

Samozrejme, podobnú čiastku v súčasnosti najmodernejšie a najnovšie herné tituly stoja, avšak GTA The Trilogy – Definitive edition je v podstate len oživením 17-20 ročných hier, ktoré sa dajú v súčasnosti individuálne zakúpiť za cca 5-10 €.

Nechajme sa prekvapiť, ako sa bude tomuto počinu dariť v predajoch.

Dajte nám vedieť do komentára, či si celý balík kúpite alebo vás príliš vysoká cena odradila. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -