Ming-Chi Kuo o iPhone 12S

Je len veľmi málo leakerov a analytikov, ktorý by mali z dlhodobého hľadiska takú presnosť, ako Ming-Chu Kuo (presnosť 78,2%). Ten teraz zverejnil ďalšiu správu určenú pre investorov, v ktorej priblížil svoje očakávania od pripravovaného iPhonu 12S.

Sám tento model nazýva ako „iPhone 13“ avšak podľa viacerých únikov sa v roku 2021 dočkáme len „S“-kového prevedenia. Ešte predtým, než sa pustíme do detailov treba spomenúť, že Kuo má veľmi dobre zdroje priamo v dodávateľských reťazcoch – inými slovami, informácie si určite nevymýšľa ale starostlivo ich získava od svojich kontaktov.

V poslednej investičnej poznámke uviedol, že každý iPhone 12S dostane o niečo menší výrez (notch) než jeho predošlá verzia. Pomôže tomu prepracovaná technológia biometrických senzorov (systém Face ID), o čom sme si písali napríklad aj v tomto článku.

Základné prevedenia 12S mini a 12S dostanú pravdepodobne podobný OLED displej, ako iPhone 12 mini a iPhone 12 z roku 2020 (a teda 60Hz). Pokiaľ však budete mať zálusk na drahšie modely iPhone 12S Pro, prípadne iPhone 12S Pro Max, tu sa už počíta s LTPO jednotkou podporujúcou 120Hz a možno aj Always-on.

Zachová sa Lightning, príde lepšie 5G, optická stabilizácia senzorov a väčšia batéria

Kuo zatiaľ neverí teórii o odstránení Lightningu a tak isto si nemyslí, že ho Apple nahradí modernejším USB-C. Toto pripojenie by sa malo zachovať aj naďalej, čo však môže byť v priamom rozpore s nariadeniami EU. Nechajme sa prekvapiť.

V rozsiahlej správe takisto uvádza, že firma počíta s 5G modemom Snapdragon X60 od spoločnosti Qualcomm, ktorý prináša viacero vylepšení v konektivite a hlavne v nižšej spotrebe energie. Každý iPhone 12S (teda všetky 4 modely) potom dostane aj optickú stabilizáciu senzora, ktorou dnes disponuje iba najväčší a najdrahší iPhone 12 Pro Max.

Poslednou potešujúcou informáciou je tiež to, že iPhone 12S bude disponovať väčšou kapacitou akumulátorov, v porovnaní s klasickým iPhonom 12. Pomôže tomu viacero nových technických riešení, ako napríklad lepšia integrácia slotu pre SIM kartu, zmenšenie hrúbky niektorých častí Face ID atď…

Napíšte nám do komentára, či vám takýto medziročný upgrade bude stačiť na to, aby ste vymenili svoj „starý iPhone 12“ za nový iPhone 12S. Tešíme sa na vaše názory.

Prečítajte si tiež  Best of Siri: Najlepšie odpovede Siri
Môže ťa zaujímať
- Reklama -