Spoločnosť Apple sa snaží každý rok utajiť podrobnosti a špecifikácie, ktoré sa týkajú jej nadchádzajúcich smartfónov. Pri iPhone 16 neplatí žiadna výnimka a preto sme dodnes videli len veľmi málo jeho komponentov na reálnych fotkách. Napriek tomu z času na čas niečo unikne a presne to sa stalo aj teraz.

Už niekoľko mesiacov sa hovorí o tom, že minimálne základný iPhone 16 a iPhone 16 Plus prejde v roku 2024 citeľnou dizajnovou zmenou. Tá sa odohrá najmä v zadnej časti zariadení, kde sa nachádza kamerový systém. Po novom by už šošovky nemali byť umiestnené diagonálne, ale vertikálne pod sebou, ako to mal kedysi iPhone 12 (2020), alebo ešte lepšie iPhone X (2017). No a presne s týmto súvisí aj dnešný únik.

Ako informuje známy leaker MajinBu, ktorý sa v uplynulých rokoch preslávil dobrou spoľahlivosťou z hľadiska únikov, na internete sa teraz objavila fotografia, ktorá zachytáva údajný kamerový modul iPhonu 16. Týka sa to dostupnejšej verzie s dvoma šošovkami.

iPhone 16 dostane prepracovaný zadný fotoaparát 

Na zábere je jasne vidieť, že tento modul je navrhnutý tak, aby bol použitý vertikálne a nie diagonálne, čo potvrdzuje uniknuté informácie ohľadom zmeny dizajnu zariadenia.

Apple chce pravdepodobne vylepšiť kamerovú technológiu v základnom iPhone 16 a preto bude musieť vykonať určité vizuálne zmeny, ktoré sa dotknú celkového dizajnu smartfónu. Na implementáciu vylepšení skrátka potrebuje získať viac miesta.

iPhone 16 zadný fotoaparát
Zdroj: Majin Bu
iPhone 16 zadný fotoaparát
Zdroj: Majin Bu

Samozrejme, uniknutý obrázok treba brať stále s malou rezervou. Hoci existuje vysoká šanca, že skutočne pochádza z dodávateľských reťazcov Apple, ktoré sa už pripravujú na výrobu iPhonu 16, takisto môže ísť o komponent, ktorý vôbec nie je určený pre iPhone, ale pre úplne iný neznámy smartfón. Veď aj veľa Androidov disponuje vertikálnym rozmiestnením zadných kamier.

Na druhej strane sme však za uplynulé roky videli kvantum podobných únikov, ktoré sa napokon aj potvrdili.

Práve v období okolo začiatku roka Apple pravdepodobne zvykne testovať výrobu zariadení a komponentov, nakoľko prvé hmatateľné dôkazy v podobe fotografií, CAD renderov či dokonca videí zvyknú pochádzať z týchto mesiacov.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.