Nedávno sme vás informovali o tom, že FBI žiada to aby spoločnosť Apple odomkla iPhony, ktoré boli teroristického útočníka na Floride. Jablková spoločnosť sa k tomu postavila tak ako v minulosti. Pre FBI síce dodala niektoré dokumenty a údaje, zariadenia ale neodomkla. Závažne by tým ohrozila bezpečnosť používateľov.

Už aj generálny prokurátor USA žiada Apple, aby odomklo iPhony.

Boj za odomknutím iPhonu pokračuje. Za dôvodu dosiahnutia úspešného výsledku vo vyšetrovaní žiada FBI a po novom už aj generálny prokurátor USA to aby Apple odomklo 2 iPhony. Tie patrili strelcovi na Floride, ktorý ešte počas minulého roka vykonal teroristický útok na námornú leteckú stanicu v Pensacole . Jedno zariadenie by malo byť úplne v poriadku, druhé poškodené samotnou streľbou.

- Reklama -

FBI ešte pred týždňom odoslala spoločnosti Apple otvorený list. V ňom žiada firmu aby jej pomohla s odomknutím oboch iPhonov. Informácie, ktoré sa skrývajú v zariadeniach môžu viesť k úspešnému objasneniu tohto teroristického činu. To by malo byť prioritou.

Na druhej strane tu máme ale spoločnosť Apple, ktorá to so zabezpečením myslí naozaj vážne. Okrem toho, že už dávnejšie prehlásila, že v tomto prípade nevie viac vykonať, nakoľko nepozná kľúč k odomknutiu zariadenia nechce ohroziť ani bezpečnosť svojich zákazníkov. Firma sa roky snaží o to, aby bolo zabezpečenie na úrovni. V tomto prípade je jedno či ide o bežného používateľa alebo teroristu.

Navyše ako sme už naznačili vyššie, jablková spoločnosť na celom prípade spolupracuje. Pre FBI dodala niektoré informácie z iCloud účtu teroristu. To je ale všetko, čo mohla poskytnúť. Vyšetrovatelia sa snažia cez iPhony zistiť to, či mal tento terorista nejakého komplica alebo jednal úplne sám. Nakoľko sa ale v tomto smere pravdepodobne cez spoločnosť Apple nepohne, bude musieť požiadať inú firmu, ktorá by vedela vyriešiť tento problém a telefóny odomknúť.

Pred 4 rokmi ju to stálo milión dolárov. Vtedajší iPhone 5C nemal Touch ID a ani Face ID, iba kód. Napokon sa navyše ukázalo, že prístup do zariadenia FBI vôbec nepomohol a v podstate neprezradil nič viac ako už v tom čase kompetentní vedeli… Ako sa k tomuto prípadu staviate vy? Je správne, akým spôsobom si robí Apple svoju bezpečnostnú politiku alebo by mala firma urobiť výnimku?

Už aj generálny prokurátor USA žiada Apple, aby odomklo iPhony.
Už aj generálny prokurátor USA žiada Apple, aby odomklo iPhony. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.