Mníchovská automobilka je preslávená svojim dokonalým multimediálnym systémom iDrive, ktorého ovládanie je v každej generácii vozidiel príkladné. Napriek tomu ale žijeme v dobe, kedy máme k dispozícii technológie ako Apple CarPlay či Android Auto a používame ich radšej, než pôvodné riešenie od výrobcu.

Nie je žiadnym tajomstvom, že BMW má dlhodobo problémy s dodávkami čipov. Ešte minulý rok v novembri preto začalo niektoré svoje modely ponúkať bez dotykovej obrazovky. To ale zďaleka nie je všetko a v súčasnosti sa už predlžujú aj čakacie lehoty na vozidlá, čo vám vieme potvrdiť aj my v redakcii.

Ako dnes uviedol portál Automotive News Europe, automobilka sa napriek tomu snaží robiť všetko čo je v jej silách, aby sa akémukoľvek meškaniu vyhla.

V posledných mesiacoch dokonca zmenila dodávateľa čipov, na čo však doplatia všetci milovníci moderných technológií. Práve kvôli nim sa v systémoch neobjavujú funkcie Apple CarPlay či Android Auto. Našťastie je to len dočasné.

Zostaňte pokojní, postačí vám update 

BMW Digital Key Plus podporuje U1 wideband čipAk patríte medzi šťastlivcov, ktorí sa už dostali ku svojmu BMW, ktoré bolo vyrobené tento rok, nemusíte sa obávať, že by špeciálne systémy neboli nikdy k dispozícii.

Podľa zahraničných médií budú nové vozidla vyžadovať aktualizovaný softvér, ktorý ich sem po čase opäť pridá. Samotný update by sa mal nainštalovať „bezdrôtovo“ a najneskôr do konca júna.

V súčasnosti nie je jasné, koľkých modelov sa táto „výnimka“ týka, no podľa všetkého ňou trpia zákazníci nie len v Európe ale aj v USA. Dotknuté vozidlá obsahujú vo svojej špecifikácii kód „6P1“.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Na záver len doplníme, že práve BMW je firma, ktorá úzko spolupracuje aj so spoločnosťou Apple. Práve táto automobilka ponúka jeden z najviac integrovaných zážitkov s ekosystémom jablkových zariadení, s podporou digitálneho kľúča či plne bezdrôtovým rozhraním Carplay. To sa začalo v prvých vozidlách objavovať už v roku 2016.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -