O nových počítačoch od spoločnosti Apple sa hovorí už niekoľko mesiacov. Pôvodne sme sa ich mali dočkať na jednej z jesenných konferencií, no jablkový gigant sa napokon rozhodol ich predstavenie odložiť. Vďaka prieskumu služby Steam z minulého mesiaca však dorazili zaujímavé zistenia. V databáze platformy sa našli označenia pre dva doteraz nepredstavené počítače Mac.

Prečítajte si tiež  Toto je aktuálne najlacnejší Mac od Apple. Má čip M1 a vďaka zľavám ho získate za neskutočne nízku cenu

V prieskume za november 2022 boli na konci zoznamu spozorované dva doteraz nevydané počítače Mac s identifikátormi „Mac14,6“ a „Mac15,4“ spolu s identifikátormi modelov, ktoré zodpovedajú zariadeniam ako napríklad Mac Studio, 13″ MacBook Pro M2 alebo MacBook Air M2.

Oba modely sú v zozname uvedené s 0% využitím na platforme Steam, čo je viac než pochopiteľné keďže sa jedná o nevydané zariadenia. Ich umiestnenie v zozname ale naznačuje, že spoločnosť Apple testuje nadchádzajúce počítače Mac s pripravovanými čipmi Apple Sillicon novej generácie na hernej platforme Steam.

Databáza Macov na platforme Steam
Zdroj: Steam

Nejedná sa o prvý odkaz na počítač s označením Mac14,6. Rovnaký identifikátor bol objavený v dvoch samostatných záznamoch skóre Geekbench s čipom M2 Max, ktorý sa pravdepodobne objaví najskôr v pripravovaných 14″ a 16″ MacBookoch Pro. S najväčšou pravdepodobnosťou sa tak jedná práve o tieto dve zariadenia, ktoré dorazia už v prvom polroku 2023.

Očakáva sa, že nadchádzajúce počítače Mac budú vybavené čipmi M2 Pro a M2 Max s vyšším výkonom a možnosťami vyšších pamäťových konfigurácií. Spoločnosť Apple oznámila čip M2 ešte v júni, čím započala druhú generáciu vlastných procesorov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here