Dostupný iPhone SE predstavený v prvej polovici tohto roka je obrovským hitom. Niet divu, že kompetentní plánujú pokračovať v ďalšej generácii. Tej by sme sa mali dočkať už v skorej budúcnosti. Nástupcovia môžu prísť hneď traja.

O najnovšie informácie sa postaral leaker a_rumors0000. Podľa jeho zistení v Cupertine nepracujú na jednom a ani dvoch nových iPhonoch SE. Tešiť by sme sa mali hneď na tri modely, ktoré prinesú pomerne veľkorysé technológie za rozumné peniaze. Prečítajte si viac:

iPhone SE s 5,5″ displejom

Najzákladnejší iPhone SE bude vybavený 5,5″ displejom. Je to teda o niečo menej než čoskoro predstavený iPhone 12 s 5,8″ uhlopriečkou. Na druhej strane má však ponúknuť klasické tlačidlo s Touch ID, čo napovedá, že dostane aj hrubé rámčeky (vo vrchnej a spodnej časti).

Dohady informujú o dvojitej kamere na zadnej strane. Konkrétne by sa tu mala nachádzať klasická širokouhlá šošovka a teleobjektív (podobná kombinácia ako v starších verziách Plus).

Okrem toho bude k dispozícii aj špičkový procesor Apple A14 Bionic, ktorý sa zaručí za pomalé starnutie. Na internete si zasurfujete „len“ pomocou 4G siete (čo za veľké negatívum zatiaľ nepovažujeme). Tento model môže nahradiť súčasný iPhone SE 2020.

6,1″ iPhone SE s bočným tlačidlom Touch ID

S veľmi podobným dizajnom, s akým sa dnes môžete stretnúť pri iPhone 11/iPhone XR má prísť 6,1″ prevedenie iPhonu SE (dostane edge-to-edge displej). Hlavným rozdielom bude absencia Face ID. Namiesto toho by sa tu malo objaviť Touch ID, umiestnené v bočnom tlačidle.

Budúci zákazník tu opäť získa najnovší procesor Apple A14 Bionic. Leaker tvrdí, že fotoaparáty budú totožné ako pri prvom spomínanom prevedení (a teda širokouhlý+teleobjektív). Zariadenie bude o niečo drahšie ako 5,5″ verzia, no zrejme nepôjde o vlajkovú loď spomedzi lacných modelov.

6,1″ iPhone SE s Touch ID v displeji

Špekulácia naznačuje, že ponuku uzatvorí akási pomyselná vrcholová verzia (z danej kategórie), ktorá bude mať taktiež podobný dizajn ako iPhone 11 a iPhone XR. Namiesto Touch ID v bočnom tlačidle ale prenesie túto technológiu do displeja.

Okrem iného by sme sa mohli dočkať ešte ďalších zmien a vylepšení, ktoré zatiaľ neboli konkretizované. Pokiaľ sa teda celá táto fáma ukáže pravdivá, vyzerá to viac ako zaujímavo (žiaľ, z nášho pohľadu sa na všetko treba pozerať s triezvym rozumom a zatiaľ tomu úplne neveriť).

Ceny a dostupnosť

Očakáva sa, že nakoľko spoločnosť Apple debutovala s iPhonom SE v prvej polovici roka 2020, nástupcovia by mohli prísť o 12 mesiacov neskôr. Presnejší dátum ale nebol uvedený.

Prečítajte si tiež  Ďalšie koncepty odhaľujú ako by mal vyzerať iPhone 14. Čo na to hovoríte vy?

V Cupertine sú v súčasnej dobe iba v počiatočnej fáze testovania výroby. Ak sú správy pravdivé, predpokladáme, že kompetentní v skutočnosti nechystajú 3 nové modely ale iba jeden (alebo maximálne dva), ktorý bude vychádzať z aktuálne vyvíjaných prototypov (ktoré sme popisovali vyššie ako jednotlivé verzie).

Správa od leakera v tomto smere mierne zavádza, no na druhej strane súhlasí s viacerými dávnejšími únikmi, ktoré informujú, že Apple bude pravidelne predstavovať iPhone až dvakrát ročne (1. cyklus pre lacné verzie, 2. cyklus pre drahé verzie).

Čo sa týka ceny, tak tu neočakávame žiadne nepriaznivé zmeny. Smartfón bude musieť ostať aj naďalej dostupný aby prilákal svoju cieľovú skupinu. Zákazník zaň teda nezaplatí viac ako 400-500$. Ktorý z vyššie popisovanej trojice by najviac vyhovoval vám? Napíšte nám do komentára.

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.