Počas predstavenia tvOS 14 sme sa dozvedeli, že Apple začal podporovať VP9 kodek od Google, ktorý umožňuje prehrávanie 4K videí. Používatelia svoje zariadenia po oficiálnom vydaní s radosťou aktualizovali. Pri prvotnom testovaní ale zistili, že novinka stále nefunguje. Je to iba dočasné.

tvOS 14 zatiaľ neprehráva YouTube videá v 4K.

Apple TV4K bola predstavená ešte v roku 2017. Pokiaľ máte televízor s podporou vysokého rozlíšenia, môžete si v ňom užívať filmy a seriály z rôznych služieb. No a hoci YouTube už dlhé roky ponúka prehrávanie 4K videí, Apple nepodporovalo jeho VP9 kodek, ktorý to umožňuje.

Všetko sa zmenilo počas WWDC2020. Technologický gigant predstavil operačný systém tvOS 14 s viacerými užitočnými vylepšeniami.

Tí, ktorí vlastnia Apple TV4K sa mohli tešiť na YouTube videá v najvyššej kvalite. Po aktualizácií na plnú verziu (ktorá sa objavila 16. septembra) ale zistili, že nič takéto tu zatiaľ nefunguje.

- Reklama -

Na oficiálne stanovisko sme si museli počkať niekoľko dní. Video-knižnica napokon prehlásila, že súčasný stav je iba dočasný. Majitelia set-top boxu od Apple budú môcť už čoskoro prehrávať obsah v 4K.

Podľa všetkého sa doteraz nepodarilo vyladiť optimalizáciu, ktorá je kľúčová pre spokojnosť používateľov. Držíme teda palce tvorcom aby to už netrvalo dlho. Na 4K videá čakáme niekoľko rokov.

zdroj

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here