Počas predstavenia tvOS 14 sme sa dozvedeli, že Apple začal podporovať VP9 kodek od Google, ktorý umožňuje prehrávanie 4K videí. Používatelia svoje zariadenia po oficiálnom vydaní s radosťou aktualizovali. Pri prvotnom testovaní ale zistili, že novinka stále nefunguje. Je to iba dočasné.

tvOS 14 zatiaľ neprehráva YouTube videá v 4K.

Apple TV4K bola predstavená ešte v roku 2017. Pokiaľ máte televízor s podporou vysokého rozlíšenia, môžete si v ňom užívať filmy a seriály z rôznych služieb. No a hoci YouTube už dlhé roky ponúka prehrávanie 4K videí, Apple nepodporovalo jeho VP9 kodek, ktorý to umožňuje.

Všetko sa zmenilo počas WWDC2020. Technologický gigant predstavil operačný systém tvOS 14 s viacerými užitočnými vylepšeniami.

Tí, ktorí vlastnia Apple TV4K sa mohli tešiť na YouTube videá v najvyššej kvalite. Po aktualizácií na plnú verziu (ktorá sa objavila 16. septembra) ale zistili, že nič takéto tu zatiaľ nefunguje.

Na oficiálne stanovisko sme si museli počkať niekoľko dní. Video-knižnica napokon prehlásila, že súčasný stav je iba dočasný. Majitelia set-top boxu od Apple budú môcť už čoskoro prehrávať obsah v 4K.

Podľa všetkého sa doteraz nepodarilo vyladiť optimalizáciu, ktorá je kľúčová pre spokojnosť používateľov. Držíme teda palce tvorcom aby to už netrvalo dlho. Na 4K videá čakáme niekoľko rokov.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple Watch dominujú trhu. Vlastnia ich prevažne majetní ľudia.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.