Apple sa snaží vybudovať si aktívny tím šikovných expertov, ktorí budú pracovať na novej streamovacej platforme Apple TV+. Dnes sme sa dozvedelo, že firma získala Ruslana Meshenberga. Je to chlapík, ktorý sa významne podieľal na vybudovaní Netlflixu.

Muž, ktorý budoval Netlfix mieri do Apple TV+!

Platforma Apple TV+ je samozrejme ešte len na svojom začiatku. Stále je toho relatívne málo, čo môže divákom ponúknuť a po čase tu nepribúda skoro žiaden nový obsah, čo je škoda. Minulý piatok to bol dokonca asi „najtichší“ týždeň na tejto platforme vôbec. S konkurenciou ako Netflix alebo HBO GO sa to teda nedá porovnávať…

Hold, nejde to ľahko a všetko chvíľu trvá. V tomto prípade sú to celé roky. Apple minulý rok do Apple TV+ investovalo viac ako 6 miliárd dolárov. Tento rok to nebude ináč a možno ešte trochu prihodí.

Okrem toho tu však bude mať bohatší tím o profesionálov, ktorí sa v tejto brandži pohybujú už celé roky. Konkrétne je reč o Ruslanovi Meshenbergovi. Ten pracoval napríklad na vybudovaní Netflixu. Teraz pôjde pracovať do Apple. Informoval o tom denník The Wall Street Journal.

Na Apple TV+ sú dostupné nové diely k seriálom "SEE", "The Morning Show" či "For All Mankind".
Muž, ktorý budoval Netlfix mieri do Apple TV+!

Organizovanie internetových služieb…

Hoci ide o relatívne čerstvé správy, dnes už dokonca vieme, akú úlohu dostane nový zamestnanec v Cupertinskej spoločnosti. Konkrétne by mal pracovať na organizácii všetkých internetových služieb. Na svojom LinkedIn profile má uvedené „Vedúci v oblasti inžinierstva“.

Apple chce evidentne službu rozširovať plynulo a bez problémov. To znamená, že si dá sakramentský pozor na to, aký tím ľudí na nej vlastne bude pracovať. V tomto prípade (ale aj v iných…) vyberala len to najlepšie z najlepších. Práve to jej môže priniesť vytúžený úspech…

Uvidíme, kam sa počas roka 2020 Apple TV+ vlastne posunie. Dnes má vraj cez 30 miliónov predplatiteľov. Väčšina z nich ale logicky prišla spolu s novými produktami vrámci jednoročného bezplatného predplatného. To ako je na tom teda firma s touto platformou v realite uvidíme až koncom roka 2020, kedy toto predplatné vyprší. Možno už bude množstvo obsahu väčšie a stabilnejšie ako dnes…

Na Apple TV+ sú dostupné nové diely k seriálom "SEE", "The Morning Show" či "For All Mankind".
Muž, ktorý budoval Netlfix mieri do Apple TV+!
Prečítajte si tiež  Apple finančne pomôže mestu Bejrút po explózii dusičnanu amónneho.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.