Úvod Apple Veľká lúpež v Apple Store!

Veľká lúpež v Apple Store!

Len prednedávnom sme ti priniesli článok o tom, ako istý šikovný/nešikovný menežér továrne Foxconn ukradol spolu s ôsmimi svojimi podriadenými okolo 5700 iPhone 5 a iPhonov 5S. Táto lúpež bola obrovská a bola premyslená, rafinovaná. Hodnota telefónov bola okolo 1,5 milióna dolárov. Dnes tu máme ďalšiu lúpež, no tentokrát nie už takú dokonalú a rafinovanú. Prečítaj si viac!

Veľká lúpež v Apple Store!

Obchody Apple Store sa nachádzajú po celom svete (u nás ani v blízkom okolí stále nie). Vo veľkých svetových metropolách je to ale asi rovnako bežné, ako u nás v každom obchodnom centre potraviny. Apple Store obchody sú vyslovene žiadané obchodnými centrami a fungujú štýlom, kedy si nadiktujú podmienky, ktoré musí centrum spĺňať, nie naopak, ako to býva často zvykom. Potom tu máme ale kamenné predajne, kedy Apple Store obchody nie sú súčasťou obchodného centra, ale Apple má vlastnú budovu s vlastným vizuálom atď…

- Reklama -

Ak nás sleduješ, určite si si všimol, že v poslednej dobe sú pobočky Apple Store čoraz viac sklenené. Z dizajnového hľadiska je to naozaj cool. Obchody vyzerajú super, avšak z hľadiska bezpečnosti musia byť sklá naozaj hrubé a odolné aby odolali napríklad takému útoku lupičov. Na to Apple síce dbá, ale predsa len, neda sa vyhnúť všetkému a najmä nie, ak je sklenený obchod rovno vedľa ulice, po ktorej jazdievajú autá. V Palo Alto presne takúto predajňu nájdeme s dnes už vybitým výkladom. Ako sa to podarilo? Jednoducho!

Apple Store - svetapple.sk

4 zlodeji sa v nedeľu ráno vlámali do predajne Apple Store na University Avenue. Na to aby sa sem dostali ale nestačilo kladivo ani žiaden iný nástroj, ktorý by oproti hrubému sklu žiaľ nemal šancu. Použité bolo auto, konkrétne Kia Soul, ktorú určite veľmi dobre poznáš aj z našich končín. Náraz bol očividne dosť silný, vozidlo ostalo celkom poničené, čo môžeš vidieť aj nižšie na fotke. Páchatelia vtrhli do predajne a zrejme brali všetko, čo im prišlo pod ruky. So svojim lupom potom zmizli a doposiaľ sa ich nepodarilo dolapiť. Nikto oficiálne nevie, aké boli škody týmito lupičmi spôsobené a čo presne brali.

Ak ale brali vystavené kusy produktov, ktoré má Apple na každej jednej pobočke, pravdepodobne ďaleko nedôjdu, nakoľko majú špeciálny iOS a v reálnom živote sa nedajú použiť. Uvidíme, akú dohru bude mať tento prípad. Pobočku navštívil v minulosti aj sám Steve Jobs, čo môžeš vidieť na videu.

Apple Store - svetapple.sk

https://youtu.be/4B5qlg5kXBo

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.