Krádeže telefónov sú na bežnom poriadku ale povedzme si na rovinu, pokiaľ niekto ukradne niekomu iPhone, zvyčajne mu je nanič, nakoľko dostať sa doň v prípade, že je zaheslovaný je prakticky nemožné a navyše nie je také ťažké vystopovať telefón cez službu “Find my iPhone”. Tak či onak, stále sú tu lúpeže a táto je naozaj neobvyklá. Istému manažérovi v továrni Foxconn sa podarilo ukradnúť 5700 iPhonov a následne ich predať, čím si mohol zarobiť neuveriteľných $1 500 000. Teraz mu ale hrozí väzenie.

Neskutočné, chlapík ukradol 5700 iPhonov

Sem tam sa stane, že nejakému zamestnancovi prepne a pokúsi sa okradnúť jablkovú spoločnosť. Už na prvý pohľad je to síce hlúposť, nakoľko firma zistí, že jej chýbajú peniaze či zariadenia prakticky okamžite, ale človeka, ktorý má obrovské množstvo peňazí pred očami a je nimi zaslepený to asi od úbohého činu neodradí. V minulosti sme ťa napríklad informovali o tom, ako chlapík okradol Apple o $1 000 000. Na tento čin sa mu ale rýchlo prišlo a začalo sa proti jeho osobe aj vyšetrovanie.

Problémy na celý život si ale zjavne urobil aj Pan Tsai, bývalý čínsky senior manažér v spoločnosti Foxconn, ktorému sa podarilo ukradnúť neuveriteľných 5700 iPhonov. Asi ti je jasné, že nešlo len tak o hocijaké iPhony, Apple má totižto presne zapísané podľa výrobného čísla svoje modely a pokiaľ ich náhle zmizne neskutočných 5700 kusov, je to veľmi podozrivé. Sem tam sa totižto môže stať, že sa stratí zopár stovák, v tomto prípade je to ale celkom ináč. Menovaný manažér totižto pracoval na oddelení testovania.

iPhone - svetapple.sk

Na tomto oddelení mal až 8 komplicov, ktorých dokázal nahovoriť na to, aby pracovali s ním a práve pomocou nich za neurčitú dobu ukradol 5700 iPhonov 5 a iPhonov 5S určených na testovanie. Takéto telefóny by boli neskôr pravdepodobne zničené, ale tak sa nestalo a zrejme sa dostali do obehu medzi bežných ľudí, nakoľko ich Pan Tsai predával na čiernom trhu. Zariadenia mali ale aj tak hodnotu až $1 500 000 a to nie je teda žiadna sranda. Presne preto sa nemusíme čudovať, že proti bývalému senior manažérovi už bolo vyhlásené aj obvinenie a nateraz mu hrozí až 10 rokov za mrežami.

To, že telefóny zmizli sa podarilo zistiť až teraz a to počas interného auditu. Je celkom zvláštne, že sa niekto odváži konať podobným spôsobom. Je síce pravda, že iPhonov sa ročne vyrobia stámilióny a 5700 kusov predsa nemôže nikomu chýbať, ale na druhú stranu, Apple má určite všetko “ošéfované” a voči podobným zlodejom sa snaží brániť všemožnými spôsobmi. Pan Tsaiovi sa teda jeho čin absolútne nevyplatí a pravdepodobne nad týmto celým zbabraným kšeftom bude najbližšiu dobu rozmýšľať niekde za mrežami čínskej väznice.

Apple iPhone - svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here