Analytická spoločnosť Consumer Intelligence Research Partners, známa aj ako CIRP, zverejnila novú správu o prieskume trhu s údajmi o predaji iPhonov od konca septembra do začiatku októbra 2022. Výsledky sú prinajmenšom zaujímavé.

Z údajov, ktoré sa týkajú prvých troch týždňov predaja iPhonu 14 vyplýva napríklad to, že viac zákazníkov si vyberá modely s väčšou pamäťou, než menšie verzie, ktoré vedia byť výrazne lacnejšie.

Správa vychádza z dát, ktoré boli zozbierané v USA po skončení štvrtého finančného štvrťroka spoločnosti Apple. V tomto období tvorili iPhony 14 približne 21 % predaja zo všetkých ostatných iPhonov.

Dôležité je tiež doplniť, že iPhone 14 Plus nebol do prieskumu zaradený, pretože bol vydaný neskôr v októbri. Dáta, v ktorých by bol zahrnutý teda môžu byť vo výsledku mierne odlišné. Keďže však nejde o úspešný model, pravdepodobne by ich príliš neovplyvnil.

Až 50 % ľudí kupuje 256 GB verziu 

iPhone 14 Pro
Zdroj: Unsplash / Quinn Battick

Výskumná spoločnosť zaznamenala, že čoraz viac ľudí si vyberá modely s väčšou kapacitou. Kým v roku 2021 si až 60 % kupujúcich iPhonu 13 Pro vybralo 128GB model, v roku 2022 si až 50 % zákazníkov vybralo vyššiu 256 GB kapacitu.

Výskum pripisuje vyšší dopyt po modeloch s vyššou kapacitou modernizácii fotoaparátu, ktorá vedie k väčším obrazovým a video-súborom. Napríklad jedna 48MP fotografia vo formáte ProRAW, ktorá je zhotovená iPhonom 14 Pro môže mať veľkosť až 75 MB.

Za zmienku tiež stojí, že iPhone 14 Pro / 14 Pro Max je k dispozícii v konfiguráciách s až 1 TB úložiskom. Tieto verzie však tvoria minimum predajov.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Na tieto iPhony nainštalujete iOS 18. Pozrite si kompletný zoznam
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.