Analytická spoločnosť Consumer Intelligence Research Partners, známa aj ako CIRP, zverejnila novú správu o prieskume trhu s údajmi o predaji iPhonov od konca septembra do začiatku októbra 2022. Výsledky sú prinajmenšom zaujímavé.

Z údajov, ktoré sa týkajú prvých troch týždňov predaja iPhonu 14 vyplýva napríklad to, že viac zákazníkov si vyberá modely s väčšou pamäťou, než menšie verzie, ktoré vedia byť výrazne lacnejšie.

- Reklama -

Správa vychádza z dát, ktoré boli zozbierané v USA po skončení štvrtého finančného štvrťroka spoločnosti Apple. V tomto období tvorili iPhony 14 približne 21 % predaja zo všetkých ostatných iPhonov.

Dôležité je tiež doplniť, že iPhone 14 Plus nebol do prieskumu zaradený, pretože bol vydaný neskôr v októbri. Dáta, v ktorých by bol zahrnutý teda môžu byť vo výsledku mierne odlišné. Keďže však nejde o úspešný model, pravdepodobne by ich príliš neovplyvnil.

Až 50 % ľudí kupuje 256 GB verziu 

iPhone 14 Pro
Zdroj: Unsplash / Quinn Battick

Výskumná spoločnosť zaznamenala, že čoraz viac ľudí si vyberá modely s väčšou kapacitou. Kým v roku 2021 si až 60 % kupujúcich iPhonu 13 Pro vybralo 128GB model, v roku 2022 si až 50 % zákazníkov vybralo vyššiu 256 GB kapacitu.

Výskum pripisuje vyšší dopyt po modeloch s vyššou kapacitou modernizácii fotoaparátu, ktorá vedie k väčším obrazovým a video-súborom. Napríklad jedna 48MP fotografia vo formáte ProRAW, ktorá je zhotovená iPhonom 14 Pro môže mať veľkosť až 75 MB.

Za zmienku tiež stojí, že iPhone 14 Pro / 14 Pro Max je k dispozícii v konfiguráciách s až 1 TB úložiskom. Tieto verzie však tvoria minimum predajov.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.